З 2017 року розпочнеться реалізація проекту «Розвиток велосипедної інфраструктури у місті Вінниця за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні». Його презентація відбулася у приміщенні вінницького «іHUB» (Центру підтримки інновацій і підприємництва). Всі вінничани, які цікавилися велотемою, могли взяти участь в обговоренні проекту. На захід завітали велоактивісти, представники громадськості, веломагазинів і місцевої влади.
Керівник розвитку велоінфраструктури Вінниці Андрій Сорокін розповів, що міська влада виграла грант на суму 290 тисяч швейцарських франків (близько 7,5 млн. грн.). Проект складається з чотирьох компонентів. У рамках розділу «Розвиток міської велоінфраструктури» передбачено встановлення близько 30 велопарковок біля шкіл, лікарень тощо. Компонент «Муніципальний велопрокат» передбачає встановлення модульних станцій орієнтовно на 150 паркомісць і 120 велосипедів. Елемент «Велосипеди в Муніципалітеті» передбачає закупівлю веломашин та додаткового обладнання для працівників мерії і комунальних підприємств. Остання родзинка – створення велошколи, де всі бажаючі зможуть навчитись їздити на велосипедах та вивчити правила дорожнього руху.
– Муніципальний велопрокат не буде безкоштовним. Якою буде його вартість, поки що не відомо. При цьому передбачимо абонементи та можливість отримати 20 – 30 хвилин безоплатно. Реалізують проект до кінця 2018 року, – розповів Андрій Сорокін.
У обговоренні взяли участь голова відділення НОКУ Павло Хникін та начальник спортуправління Вінницької ОДА, срібний олімпійський призер з велоспорту Сергій Чернявський.
– Запропонований швейцарцями проект дасть можливість значно більшій кількості вінничан взяти в руки у велосипед. І використовувати його, як сталий вид транспорту, замість тролейбусів і трамваїв. Справа в тому, що багатьом людям велосипед потрібен не завжди. Також часто немає де його зберігати, – каже Сергій Чернявський. – А ось взяти напрокат і мати можливість припаркувати двоколісну машину в багатьох місцях – це дуже важливо. Тому нинішній процес є позитивним і піде на користь мешканцям Вінниці. Схожі ідеї вже реалізовані у Львові, Харкові, Кривому Розі (Дніпропетровська область).

%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba1 %d1%84-002 %d1%84-005 %d1%84-006 %d1%84-008 %d1%84-009 %d1%84-010

SHARE