26 грудня у Будинку культури міста Гнівані пройшло яскраве шахове свято. У ньому, згідно із карантинними обмеженнями, взяли участь 20 спортсменів, віком від шести років – «господарі шахівниці» та Вінницької МДЮСШ № 6. Хоча у попередні роки новорічні шахові змагання у Гнівані збирали у кілька разів більше гравців.

     Спочатку, за підтримки ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» було влаштовано майстер-клас для «юних гросмейстерів». Його провів тренер Вінницької МДЮСШ № 6 Михайло Шафір. Він передав вітання від голови обласного відділення НОКУ, дворазового срібного призера Олімпійських ігор Павла Хникіна і розповів про олімпійські цінності.

     Говорив про цікаві факти з історії шахів Вінниччини, України і світу, а також провів тематичну вікторину. Всі учасники майстер-класу отримали у подарунок від відділення НОК України футболки та олімпійські сувеніри.

     Продовжився святковий захід турніром за швейцарською системою. Він тривав шість турів. Переможницею і володаркою Кубку Гніванської ОТГ стала 14-річна місцева шахістка Вікторія Біляк, яка впевнено виграла всі партії. Раніше вона була чемпіонкою країни серед дівчат молодшого віку в офлайн-грі, а останнім часом двічі вигравала Дитячу шахову онлайн-лігу України у складі вінницької команди «Романтик». Перше місце у заліку серед дівчат посіла 7-річна Софія Буркот, серед місцевих гравців – Максим Кожухарьов.

     Загалом було визначено дев’ять основних призерів. Але й решта учасників змагання отримали грошові премії від голови Гніванської ОТГ Володимира Кулешова. Він привітав юних розумників зі святами та провів нагородження. Також додаткові призи підготував місцевий шаховий тренер і суддя турніру Олег Ліщишин.

Михайло ШАФІР

SHARE