Через завершення чемпіонату країни з волейболу без розподілу місць, жіноча і чоловіча Суперліги можуть бути розширені до десяти команд. Про це повідомив президент Федерації волейболу України Михайло Мельник.

   – Хочу заспокоїти керівництво команд-аутсайдерів: зараз мова про їх можливе пониження в класі не йде, – запевняє голова Федерації волейболу України.

   За словами Михайла Мельника, питання щодо збільшення представництва в чоловічій і жіночій Суперлігах буде поставлено на наступному засіданні виконкому організації. Нагадаємо, у чемпіонаті України серед чоловіків відразу два колективи із Вінниччини претендували на золоті нагороди першості. Це волейбольний клуб “МХП-Вінниця» (Тростянець) та “Серце Поділля” (Вінниця). Обидва перебували у першій трійці Суперліги, позаду лише «Барком-Кажанів» (Львів). Але медалі мали розіграти в іграх плей-офф, де все починалося із нуля. А представник Вінницької області у жіночій Суперлізі “Білозгар-Медуніверситет”, навпаки, посів останню сходинку турнірної таблиці. Тобто завдяки припиненню чемпіонату наші волейболістки зберегли місце в елітному дивізіоні.

   Ситуацію прокоментував Сергій Кушнір, голова федерації волейболу Вінницької області: – Я однозначно підтримую розширення Суперліги. Нові команди – це нові міста, нові вболівальники, зростання популярності гри. Наші легіонери, а це сотні гравців, які через пандемію повернулися до країни, напевне, наступного сезону гратимуть тут. Вони зможуть підсилити склади наших команд, у тому числі і новачків Суперліги. Остаточне рішення з цього питання ми прийматимемо влітку на виконкомі федерації.

   Тим часом члени комітету з організації та проведення змагань Федерації гандболу України одноголосно проголосували за продовження сезону 2019/2020 років після завершення карантину. Комітет пізніше повернеться до перегляду календаря та системи розіграшів всіх чемпіонатів України дорослих та дитячо-юнацьких команд поточного сезону, щоб обрати оптимальну формулу завершення сезону.

   А у баскетболі все ще більш заплутано. Як повідомив директор Вінницької СДЮСШОР із баскетболу Олександр Аносов, у вищій лізі жіночого чемпіонату України змагань після карантину не буде і «Вінницькі блискавки» отримають бронзові медалі. Водночас планується поновлення ігор у першій лізі чемпіонату України із баскетболу серед чоловіків. Там за медалі борються «Вінницькі зубри».

SHARE