Футбольний сезон 2019-2020 заслужено увійде в історію як один з найбільш тривалих. Ніхто не міг очікувати епідемії коронавіруса, тому відповідати на серйозний виклик для всього футбольного світу довелося реактивними заходами. Офіційні матчі у більшості країн Європи, в тому числі і в Україні, були відкладені на тривалий період, але все ж були зіграні.

   Футбольна федерація Вінницької області також не залишилася осторонь від глобальної проблеми. Розрив у календарі в кінці чемпіонату області можна розцінювати з різних сторін. І тим не менше, черговий сезон обласного чемпіонату був завершений без особливих труднощів, нехай і з  серйозним запізненням від самого початку намічених термінів.

   Поновився чемпіонат області 13 червня. У цей день на своєму полі ФК «Моноліт» із Козятина зазнав поразки з рахунком 1:2 від ФК «Факел» (Липовець). Мабуть, тривала перерва пішла не на користь козятинським футболістам. Потім команда поступово набирала хід. У заключному турі, 15 серпня, приймаючи ФК «Орлівка», здобула дуже важливу перемогу з рахунком 1:0, дозволивши вперше в історії ФК «Моноліт» посісти друге місце, на яке претендували також команди «Орлівка» і ФК «Факел». Інтрига між цими трьома командами трималася до останніх секунд.

   Але давайте об’єктивно і справдливо підійдемо до того, що достроковий чемпіон області ФК «Томашпіль», зробив для ФК «Моноліт» «подарунок», впевнено перегравши з рахунком 4:0 «Факел» у цьому турі, набравши 34 очки, цим самим дозволивши козятинським футболістам бути не третіми, а другими. ФК «Факел», набравши також 24 очки, зайняв третє місце, а ФК «Орлівка» – четверте. Розрив у десять очок  між першим і другим місцем – це забагато для «Моноліту», який у Вінницькій області відносять до топових командам. Тому є над чим попрацювати керівництву команди під час перерви, щоб не допустити так багато  поразок у наступному чемпіонаті.

   Команди «Колос» (Махнівка) і «Промінь» (Глухівці) виступали в першій лізі. Серед дев’яти команд посіли відповідно 4 місце (24 очки) і 5 місце (21 очко). В останньому турі Махнівка здобула перемогу, та ще й в гостях – з рахунком 3:0 над Кирнасівка «Поділля», а глухівчани у гостях програли з рахунком 1:2 команді «Поділля» Крижопіль.

   Чемпіоном першої ліги із 48 очками достроково став ФК «Горизонт» (Хоньківці).  Другим став ФК «Локомотив» (Жмеринка) –  27 очок і третє місце за ФК «Рось» (Погребище) – 26 очок.

   Кубок області завоював ФК «Орлівка», вигравши у головному фіналі з рахунком 2:1 (0:0) у сильної команди «Факел» із Липовця.

   У чемпіонаті Калинівського району впевнено лідирує, після першого кола, команда «Ягуар» (18 очок), на другому місці калинівська «Фортуна» (12 очок), на третьому – «Стимул» (Писарівка) із 10 очками. Козятинський «Локомотив», набравши також 10 очок, займає четверте місце, оскільки різниця забитих і пропущених м’ячів у «Локомотива»  гірша. Попереду друге коло. Слідкуйте за футболом, він завжди хоче бути з Вами!

Володимир СІМАЧОВ, член АСЖУ

SHARE