Кульова стрільба у Вінниці неухильно прогресує. Наше місто вже має діючого паралімпійського призера – Олексія Денисюка. А незабаром Олег Царьков першим із вінничан дебютує на Олімпійських іграх в Токіо-2020.

   Втім, тренери не забувають шукати майбутню зміну чемпіонам. Днями вони провели майстер-клас у Вінницькій школі-гімназії № 30. Він відбувся у рамках Олімпійського тижня за підтримки обласного відділення НОК України.

Техніка безпеки – понад усе

   – Олімпійський тиждень проводимо в нашій школі щороку. Цього разу ми організували майстер-клас з аеробіки для старшокласників. Також провели змагання із футболу, перетягування канату, шахів і шашок, – розповіла вчителька школи № 30, керівник шкільного методичного об’єднання вчителів фізкультури Олена Костюк.

   На майстер-клас були запрошені учні п’ятих-сьомих класів. Загалом близько 250 дітей. Як правильно тримати пневматичну зброю, прицілюватися та стріляти по мішені вчили школярів чемпіонка світу Людмила Василюк і старший тренер збірної області з кульової стрільби Денис Мустафаєв.

   При цьому використовувався комп’ютерний тренажер «Скат». Він відображає траєкторію виконання пострілів. Також на ньому видно, як тримається зброя, відбувається прицілювання і натискання на спусковий гачок тощо. Це допомагає тренеру і спрощує його роботу.

   Перед початком заняття майстри спорту міжнародного класу розповіли про зброю, з якої вчитимуть стріляти, і про техніку безпеки. Зокрема, в першу чергу заборонено направляти спортивну зброю у бік людини!

Від стрілялок до стрілецького спорту

   У тренінгу взяли участь учні школи № 30, які займаються кульовою стрільбою лише рік. Але вже мають певні досягнення в цьому виді спорту. Це шестикласник Максим Вакарчук і восьмикласниця Юлія Кравець.

   Максим був призером обласних змагань.

   – Мені дуже подобалося стріляти в комп’ютерних іграх. Тому я вирішив спробувати робити це по-справжньому. Спочатку було важкувато. Згодом я звик і стало легше! – ділиться Максим Вакарчук.

   Юнак розповів, що для покращення свого рівня новачкам необхідно качати руки. Зокрема, віджиматися, виконувати вправи із гантелями.

   Погоджується з Максимом і Юлія Кравець, яка вже має медаль на всеукраїнському рівні.

   – Допомогли покращити результати вправи для фізичної сили, які мені порадили тренери. Наприклад, я регулярно висіла на турніку. Наразі підтягуюся п’ять разів, а рік тому – лише два. Також намагаюся не пропускати тренувань зі стрільби, – каже Юлія Кравець.

Більші успіхи – у дівчат

   Школярка не вважає, що в кульовій стрільбі має значення стать спортсмена.

   – Деякі хлопці стріляють краще за мене, інші – гірше. Я прагну стати кандидатом у майстри спорту. Мрію підкорити світову вершину, як мій тренер, – додала Юлія Кравець.

   Людмила Василюк звернула увагу, що серед прихильників кульової стрільби у Вінниці багато дівчат.

   – Подейкують, мовляв, що стрільба – чоловічий вид спорту. Але наші дівчата чомусь досягають значно більших успіхів, ніж юнаки. Зокрема, вони частіше виконують звання майстрів спорту, – наголошує Людмила Василюк.

   Заняття стрільбою допомагають молодим людям стати дисциплінованішими, зберігати спокій у будь-якій ситуації.

   За словами наставниці, це обов’язково стане в нагоді у житті: – Звичайну людину досить просто вивести із рівноваги, а стрільця – набагато важче!

Європейське золото – за рік тренувань

   Коли розпочати опановувати ази спортивної стрільби, сказати однозначно важко.

   – Все залежить від дитини. Буває, що четвертокласник за фізичними параметрами відповідає шестикласнику. Або навпаки, учень шостого класу не може тримати гвинтівку. Варто хоча б спробувати свої сили у нашому виді спорту: потримати зброю, постріляти на влучність, – пояснює Людмила Василюк.

   Особливо здібні новачки у Вінниці досягають значних успіхів досить швидко. Це, приміром, Анастасія Жученко, яка лише за рік тренувань виконала норматив майстра спорту і виграла чемпіонат Європи! Взагалі серед вінницьких стрільців є чимало чемпіонів світу, континенту і України.

Секрет перемог

   Що потрібно для досягнення успіху у стрільбі?

   – У нашому виді спорту багато чого залежить від психології. На відміну від багатьох інших єдиноборств, стрілець змагається не у складі команди, а в першу чергу веде поєдинок із самим собою. Тому важливо не допускати стресів і хвилювань та вміти заспокоюватися, – пояснює пані Василюк.

   Важливо, що новачкам у Вінниці не потрібно купувати власним коштом зброю або набої.

   – Наші секції – безкоштовні. Зброя та інше приладдя надається. Навіть відрядження на чемпіонати України, Європи і світу стабільно оплачуються, – каже Людмила Василюк.

   Взагалі, на думку Людмили Василюк, останнім часом бажаючих займатися кульовою стрільбою помітно побільшало. Можливо, це через військові дії на Сході України.

Довідка

   Тренування зі стрільби з пістолета і гвинтівки відбуваються у тирах спорттовариства «Динамо», школи № 27 і Палацу дітей та юнацтва (тел. 067-899-02-56 – Денис Мустафаєв). Зі стрільби з гвинтівки по рухомій мішені – у школі № 22 (тел. 098-927-47-08 – Людмила Василюк). Всі види спортивної стрільби культивуються у обласній профільній спортшколі (тел. 61-16-00).

   – Починати стріляти із гвинтівки можна із дев’яти-десяти років. Головне, щоб учень міг тримати зброю в руках, – каже Денис Мустафаєв. – Пістолет опанувати трохи складніше. Адже його необхідно утримувати в одній руці, а вага цієї зброї сягає кілограма. Тому на стрільбу із пістолета переважно відбираємо дітей від 12 років.

SHARE