1 3 12 13 14 15 16 17 19 20 21 22 32 43 центр центр --14 – 15 листопада у Вінниці, в сучасному СК «Нокаут», відбувся чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮСШОР і клубів з олімпійської версії тхеквондо (ВТФ). Він пройшов за підтримки профільного міністерства, федерації тхеквондо (ВТФ) і місцевого спортивного керівництва. На урочисте відкриття завітали: президент федерації тхеквондо (ВТФ) України Лесик Саманджия, начальник управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський, голова відділення НОКУ Павло Хникін, голова спорткомітету Вінниці Сергій Краєвський, президент СК «Нокаут» Сергій Капуста та інші спортивні організатори.

Як зазначив голова Вінницької обласної федерації, віце-президент федерації тхеквондо (ВТФ) України Сергій Кіпоренко, за медалі боролися близько 900 юних спортсменів з 52-х команд. Вони представляли всі регіони, окрім Севастополя і Криму. За словами Лесика Саманджия, це рекордна масовість. Приміром, на попередньому чемпіонаті країни в Харкові билися 750 спортсменів.

– Склад чемпіонату є дуже сильним. На вінницьке татамі виходять  не лише чемпіони України, але й багато учасників та навіть призерів чемпіонатів світу та Європи, – підкреслив Лесик Саманджия.

– Дуже радує масовість чемпіонату України. Адже саме це одна із задач олімпійського спорту. Сподіваюся, що хтось з учасників цього змагання в майбутньому може виступити на Олімпійських іграх, – зазначив дворазовий срібний олімпійський призер, учасник 4-х Олімпіад Павло Хникін.

– За рівнем розвитку тхеквондо (ВТФ) Вінниччина входить в першу десятку серед усіх регіонів України. Основні центри розвитку цього виду спорту в нашій області – Літин, Вінниця, Ладижин і Погребище, – зазначив очільник обласного спорту, срібний олімпійський призер Сергій Чернявський.

– Ми намагаємося усіляко підтримувати олімпійську версію тхеквондо. Зокрема, нещодавно відкрили відділення з цього виду спорту в МДЮСШ № 2, – розповів Сергій Краєвський.

Медалі на чемпіонаті України розігрувалися в 4-х вікових групах: діти, кадети, юнаки і юніори. Билися одночасно на кількох татамі. Для виявлення переможця і для підрахунку результатів використовувалося електронне обладнання.

В командному заліку перемогла «Школа спорту» (Київ), на другому місці – Дніпродзержинська ДЮСШ, на третьому – Харківська ДЮСШ № 2.

Господарі чемпіонату цього разу не дотягнули до нагород найвищого ґатунку. В їхньому активі – 12 бронзових медалей і дві срібні. Зокрема, другі місця посіли вінничанин Ілля Дворський (вагова категорія 30 кг, юнаки 2006 – 2007 р.н.) і Михайло Куций з Ладижина (40 кг, 2004 – 2005 р.н.).