ІІ тур чемпіонату України з волейболу серед юнаків 2007 року народження і молодше відбувся у місті Вінниці протягом 19-22 лютого. Змагання проходили у спортивних залах Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій. У них взяли участь десять команд: «Вінниччина», «Сокаль» (місто Сокаль, Львівська область), Закарпатська ОДЮСШ (місто Ужгород), ДЮСШ (місто Острог, Рівненська область), ДЮСШ №13 (місто Київ), КЗ СДЮСШОР №2, КЗ ЗОШ І-ІІІ ступенів (обидві команди з міста Полтави), КДЮСШ (місто Новомосковськ, Дніпропетровська область), КПНЗ КДЮСШ №2 (місто Чернігів), КДЮСШ №1 (місто Черкаси).

До складу нашої команди «Вінниччина» увійшли представники різних районів області. На змагання Всеукраїнського рівня формується збірна із найкращих спортсменів. Вони виступають під керівництвом Лариси Михайлівни Сивобородько, якій завжди допомагає Світлана Дмитрівна Скорбатюк (тренер команди 2006 року народження). На змагання двоє тренерів їздять разом, підказуючи одне одній.

«Чемпіонат України дає змогу згуртувати дітей, дати можливість їм побути разом, поспілкуватися, пограти на серйозному рівні. Нещодавно ми збиралися на турнір із волейболу серед юнаків, присвячений памяті  Андрія Кузнєцова, що традиційно проходить у місті Полтаві*. Три рази на рік ми проводили для дітей збори, щоб вони не просто тренувалися, але й краще знали одне одного. Зараз, ми як і усі команди, протягом матчів другого туру живемо у готелі «Південний Буг», де спортсмени можуть спокійно спілкуватися одне з одним», – говорить Лариса Сивобородько.

На змагання команди приїхали 19 лютого, щоб заселитися у готель та розпочати підготовку до матчів. «На жаль, ми не мали змогу потренуватися у залі, безпосередньо перед самими матчами, оскільки він був зайнятий, тут проводилися матчі іншого турніру. Але наші хлопці знають свою справу і для них це не стало проблемою», – розповідає Лариса Сивобородько.

Матчі другого туру кожна команда проводить із тими суперниками, з якими не грали у першому турі. Такий вид проведення турніру називається «стінка на стінку».

20 лютого розпочалися матчі першого ігрового дня, де наша команда зустрічалася із суперниками із КЗ ЗОШ І-ІІІ ступенів міста Полтави. «Вінниччина» отримала впевнену перемогу у першій партії 25:2 та спокійно довела справу до логічного завершення у другій – 25:13. Другий матч вийшов дещо напруженішим, оскільки доводилося грати третю партію. Але наші спортсмени здобули дві важливих перемоги у партіях та виграли матч у команди КДЮСШ із Новомосковська із рахунком 2:1.

Під час цих поєдинків Світлана Скорбатюк вела відеотрансляцію у фейсбуці. «На нашу сторінку в соцмережах підписані багато людей, яким цікаво подивитися на ігри наших спортсменів. До того ж, батьки можуть подивитися на виступи своїх дітей. Кожного разу кількість переглядів велика і це не може не тішити», – розповідає Світлана Дмитрівна.

Другого ігрового дня «Вінниччина» знову повторила результат першого. У матчі проти КДЮСШ №1 із міста Черкас вінницька команда отримала впевнену перемогу із рахунком 2:0, а от у матчі проти КПНЗ КДЮСШ №2 із міста Чернігова знову довелося грати три партії, перевага у яких все ж залишилася на боці нашої команди – 2:1.

У третій день змагань на кожну із команд чекала одна гра. «Вінниччина» повинна була зустрітися із КЗ СДЮСШОР №2 із міста Полтави. Ці дві команди йшли без поразок у матчах до особистої зустрічі, тому їхню гру сміливо і цілком справедливо можна назвати грою усього другого туру та й взагалі першого кола чемпіонату.

Очікування виправдалися цілком і повністю. У першій партії вінницькі волейболісти виграли із рахунком 25:14. Друга партія стала найцікавішою та найбільш «валідольною». Увесь сет команди йшли очко в очко, не відпускаючи одне одного у відрив і у підсумку рахунок став 24:24. Потрібно було грати до відриву у два очки і саме у цей час найкраще себе проявили вболівальники обох команд, які підтримували своїх улюбленців та гнали їх до перемоги. У цій партії трішки більше нервів виявилося у спортсменів із Полтави. Рахунок на табло 28:26 на їхню користь.

У третій партії, яка проводилася до 15 очок, тренерами обох колективів було зроблено найбільше тайм-аутів, що не є дивним для такого матчу, при такому результаті. Та, попри усі зусилля, третю партію команда «Вінниччина» все ж програла 15:9. Але було видно, що юнаки боролися до останнього і ще зможуть реалізувати свій потенціал у наступних поєдинках. До того ж, зараз ми йдемо на другому місці у турнірній таблиці, маючи в активі, після десяти матчів, тільки одну поразку. Такі результати налаштовують на позитив. Віримо у наших спортсменів!