Наприкінці листопада у Вінниці, на водно-веслувальній базі МДЮСШ № 2, відбувся чемпіонат області з веслування на човнах «Дракон». В змаганнях взяли участь лише спортсмени МДЮСШ № 2 міста над Бугом, оскільки цей вид спорту представлений на Вінниччині лише у цій школі.

     Змагання проводились із дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Зокрема,  заїзди проводились у різний час. Під час гонок одночасно змагались не більше 20 спортсменів.  В кожному човні одночасно веслували по шість осіб. Кращих визначали на дистанціях 200 і 500 метрів.

     За словами організаторів перегонів, веслування на човнах «Дракон» – вид спорту дуже молодий і поки не надто масовий на Вінниччині. Проте у нього є чималі перспективи розвитку, адже на майбутній Олімпіаді, яка має пройти у 2021 році у місті Токіо (Японія), веслування на човнах «Дракон» має бути представленим в показовій програмі, як претендент на статус олімпійського виду спорту. Цей вид веслування дуже видовищний, родом із Китаю. І, не зважаючи на своє східне коріння, вже гарно зарекомендував себе в Україні.

    Популяризацією та розвитком цього виду спорту займається федерація драгонботу. У 2019 році, вперше в Україні, проходив клубний чемпіонат світу, на якому Вінницька команда посіла 4 місце.

Переможці та призери чемпіонату Вінниччини:

Дистанція 200 м. D-12.

1місце – Комар Валентин / Кушнір Кирило / Федоренко Олександр / Артюнін Денис / Бондар Вадим / Совко Сергій;
2 місце – Шпичка Олексій / Троценко Павло / Денисюк Антон / Денисюк Ілля / Сайнецький Руслан / Байдацький Ілля;
3 місце – Малишевський Даніїл /Фефелов Ігнат / Панченко Георгій / Поліщук Богдан / Крупський Максим / Роздольський Ілля / Педорук Михайло / Гринчук Андрій;

Дистанція 500 м. D-12

1 місце – Комар Валентин / Кушнір Кирило / Федоренко Олександр / Артюнін Денис / Бондар Вадим / Совко Сергій / Фефелов Ігнат / Бойко Артем / Поліщук Богдан
2 місце – Шпичка Олексій / Троценко Павло / Денисюк Антон / Денисюк Ілля / Сайнецький Руслан / Байдацький Ілля / Малишевський Даниїл / Роздольський Ілля / Педорук Михайло / Гринчук Андрій;
3 місце – Панченко Георгій / Довгаль Нікіта / Паламарчук Денис / Чаплигін Максим / Богомолов Спартак / Крупський Максим / Головня Сергій / Король Олександр.

Михайло ШАФІР

SHARE