Сьомого лютого, в манежі «Колос» пройшли фінальні змагання чемпіонату Вінницької області з футзалу серед команд 2002 – 2003 років народження. Їх організувала обласна федерація футболу разом з дитячо-юнацькою футбольної лігою (ДЮФЛ) Вінниччини. Ігри судили кваліфіковані арбітри обласної федерації, які обслуговують й матчі аматорів та жінок.

 

Щорічні перемоги

На старт вийшли команди ДЮСШ Ямполя, Жмеринки, Тульчина, Немирова, Хмільника і три колективи ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова. Серед учасників була лише одна збірна 2003 р.н. – ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова, яка нещодавно в Закарпатті виграла Кубок президента ДЮФЛ України.

– На початку чемпіонату стартували 32 команди. Вони пройшли три попередні етапи. До фіналу дісталася чверть з них. Ці команди водночас виступають в ДЮФЛ області з великого футболу. А на всеукраїнському рівні ще не грають, – повідомив голова ДЮФЛ Вінницької області Михайло Дзюба,

Фіналістів розбили на дві групи. Поєдинки в групах проходили за коловою системою. Матчі відбувалися дуже швидко – грали два тайми по десять хвилин кожен. До того ж змагалися одночасно на двох майданчиках. За поєдинками спостерігало близько сотні глядачів, в основному – родичі юних спортсменів.

Чемпіоном стала перша команда ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова 2002 р.н. В фіналі вона розтрощила своїх однолітків з другої команди з рахунком 5:0. Третє місце посіла збірна Жмеринки. А команда ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова 2003 р.н. зайняла непогане п’яте місце.

Команди-призери отримали кубки, медалі і грамоти від обласної федерації футболу. Також було нагороджено найсильніших футболістів в різних амплуа. Кращим воротарем визнали Андрія Чекотуна (ВОДЮСШ-1 2002 р.н.), захисником – Микиту Федоренка (ВОДЮСШ 2003 р.н.), нападником – Крістіана Свистуна (ДЮСШ Жмеринки), гравцем турніру – Владислава Солов’я (ВОДЮСШ-1 2002 р.н).

– Цей турнір наші команди виграють щорічно. Причому для участі в чемпіонатах області ми не залучаємо провідних гравців з районів, а лише наших вихованців з міста над Бугом, – зазначив директор ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова Ігор Коваль. – Футзальний чемпіонат слугує підготовкою до подальшої участі у змаганнях з великого футболу.

 

Коментарі фахівців

– Рівень команд – високий. Особливо виділяються збірні ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова. Гравці Жмеринки, Немирова, Хмільника і Ямполя також демонструють пристойний футзал, як для свого віку. Подобається й чітка організація турніру. В тому числі й неупереджене суддівство, – прокоментував заслужений тренер України з футболу Михайло Кривов’язюк. – Діти змагаються із задоволенням. Хоча грати їм непросто через гумове покриття СК «Колос» – воно ускладнює зчеплення з підлогою. На дерев’яному покритті виступати значно легше.

– Учасники цього турніру – майбутнє вінницького футболу. Багато з них виступатимуть у ДЮФЛ України і, безумовно, демонструватимуть там високі результати. А згодом дехто з цих юнаків обов’язково спробує свої сили на професійному рівні, – сказав заступник голови обласної федерації футболу Ігор Павленко. – У ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова гарна спортивна база, там працюють висококваліфіковані тренери. Команди цієї спортшколи беруть участь у ДЮФЛ України в чотирьох вікових категоріях. До них збирають найкращих місцевих юних гравців. Тому черговий успіх ВОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова є закономірністю.

Як звернув увагу Ігор Павленко, відділень футзалу у вінницьких ДЮСШ немає. Проте тренери в зимовий період намагаються проводити заняття в залі, щоб спортсмени не втрачали форму. Юні футзалісти мають можливість тренуватися в «Колосі», СКА, «Терміналі» та інших спорткомплексах міста над Бугом.

 

чемпіонат Вінницької області з футзалу nocvn5167 nocvn5166 nocvn5165 nocvn5164 nocvn5163 nocvn5162 nocvn5161 nocvn5160 nocvn5159 nocvn5158 nocvn5157 nocvn5156 nocvn5155 nocvn5154 nocvn5153 nocvn5152 nocvn5151 nocvn5150 nocvn5149 nocvn5148 nocvn5147 nocvn5146