Спорт не стоїть на місці, а рухається вперед разом з прогресом. З’являються нові види спорту, атлети–герої, рекорди – як особисті, так і командні. Кожний вид спорту має свої особливості. Пропонуємо ознайомитись з цікавими фактами про спорт, спортсменів і Олімпійські ігри:

 1. Бадмінтон – найшвидший ракетковий вид спорту: швидкість польоту волана може досягати 270 км/год.
 2. Бокс був дозволений як вид спорту лише в 1900 році.  До цього він вважався занадто жорстоким і мало придатним для присутності публіки та вже у XX столітті став найпопулярнішим видом спорту в кінематографі.
 3. Примітно, що перша шайба для гри в хокей була квадратної форми! Певний період грали в хокей круглими дерев’яними шайбами. Сучасна хокейна шайба виготовлена ​​з вулканізованої гуми і важить 200 грамів. Перед початком гри її заморожують, щоб вона не пружинила. За допомогою удару хокеїста шайба може розвинути швидкість до 160 км/год.
 4. Найшвидша людина в світі – Усейн Болт (Ямайка). Восьмикратний олімпійський чемпіон і 11-кратний чемпіон світу – в спринті на дистанціях 100 і 200 він встановив рекорд, пробігши ці дистанції за 9,69 і 19,30 секунд відповідно.
 5. Самий високий баскетболіст в світі – центровий Сунь Мінмін (Китай). Його зріст – 236 см, а вага – 152 кілограма.
 6. На олімпійських полях для хокею на траві – синє покриття. Поля для хокею на траві покриті штучною травою. Синій колір був вперше використаний на лондонській Олімпіаді в 2012 році, оскільки синє покриття найкраще контрастує з жовтим м’ячиком, що зручно для глядачів, суддів і самих спортсменів. На пекінських Іграх–2008 і раніше спортсмени грали на зеленому полі білим м’ячем.
 7. Спортсменам, стрибаючим з трампліну на лижах не можна бажати попутного вітру – він їм тільки шкодить. Набагато краще зустрічний вітер, завдяки якому перед лижником в польоті створюється повітряна подушка, і він летить далі. Для початку стрибка спортсменам відводиться певний час, протягом якого тренери намагаються вибрати оптимальний момент старту з урахуванням вітру. Зміна вітру по ходу змагань може зробити умови для учасників нерівними: якщо лижнику дістався тільки попутний вітер, його шанси на медалі навіть з найкращою технікою різко знижуються.
 8. У стандартному м’ячику для гольфу 336 виїмок для забезпечення високої міцності відносно багаторазових інтенсивних динамічних навантажень, стійкості руху по траєкторії та максимальної дальності польоту при заданому ударному імпульсу навантаження. Відразу після удару швидкість м’яча для гольфу складає 270 км/год.
 9. Маса м’ячика для гри в настільний теніс – 2,5 грами.
 10. Білий порошок, яким мастять руки гімнасти – це порошок магнезії.  Він видаляє з рук найменші сліди вологи, яка може привести до падіння зі снаряда, і полегшує ковзання, в результаті чого крутитися на брусах або перекладині гимнастам стає простіше.
 11. За стандартами Міжнародного Олімпійського комітету, температура води в олімпійських басейнах повинна бути між 27 і 28 градусами за шкалою Цельсія.
 12. Чому в тенісі рахунок йде так дивно – 15, 30, 40, гейм? Спочатку, система рахунку була пов’язана з положенням стрілок на годиннику, відраховується окуляри по чвертях – 15 хвилин, 30, 45 і, нарешті, 60. Правда, пізніше, у Франції XIX століття, з розвитком тенісу цифру 45 замінили на 40 – імовірно, щоб простіше було оголошувати рахунок. Кілька разів робилися спроби змінити систему числення на простішу – з 1 до 4, – але вони не мали успіху.
 13. Шведський стрілець Оскар Сван, є найстаршим чоловіком, який став Олімпійським чемпіоном.
 14. Першим олімпійським спортсменом, дискваліфікованим за застосування заборонених речовин, став легкоатлет Ханс–Гуннар Лільенвал (1941 р.н.) зі Швеції. У 1968 році на Олімпіаді в Мексиці він випив дві порції пива, щоб заспокоїтися перед пострілом стартового пістолета.
 15. П’ять олімпійських кілець символізують єдність п’яти континентів, хоча жодна з них не є символом якогось конкретного континенту.  Кольори кілець – синій, червоний, жовтий, зелений, чорний, – були обрані, як ті, що найчастіше зустрічаються на прапорах держав світу.

 

SHARE