Днями у Вінниці завершився чемпіонат області з онлайн-шахів серед любителів. У змаганнях взяли участь 50 спортсменів. Із початком пандемії коронавірусу цей вид спорту став одним із найбільш популярних в нашій області. Головна причина – можливість проводити турніри у режимі онлайн із дотриманням умов безпеки. Попри це, більшість спортсменів-шахістів зазначають, що такий спосіб проведення змагань має низку своїх нюансів зі знаком мінус. Головним із таких є неможливість бачити суперника в режимі реального часу. У шахах важливим елементом суперництва є очна зустріч поглядів за ігровим столом. Але, враховуючи сучасні реалії, онлайн-турніри із шахів – чудова альтернатива звичайним змаганням. І важливо сказати також  те, що кількість учасників на подібних форумах є доволі високою.

     Ще однією особливістю шахових змагань на Вінниччині є їхня кількість та різноманітність. Турніри проводять для різних вікових категорій, також розмежовують професіоналів і любителів, а ще намагаються завжди урівнювати шанси в боротьбі, проводячи зустрічі між різними спортивними званнями шахістів (майстер спорту, КМС, розряди). Завдяки ряду вищезазначених факторів і кількість учасників на турнірах і загальна кількість змагань протягом року є стабільно високою, навіть в умовах пандемії.

     Яскравим прикладом якраз і став чемпіонат області з онлайн-шахів серед любителів. У напруженій боротьбі, де кожному довелося грати по декілька шахових матчів і боротися за вихід у фінал, перемогу святкував студент Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова, кандидат у майстри спорту України Дмитро Горєлов. Відразу за ним розмістився Олександр Швайгер. На третю сходинку п’єдесталу піднявся Руслан Остапчук. Переможці і призери змагань отримали грамоти і медалі.

Андрій МАКРУШИН

SHARE