З другого по четверте вересня на дитячо-юнацькій спортивній базі «Колос» у Вінниці проходив фінальний етап обласних спортивних ігор серед сільських і селищних територіальних громад. Змагання відбулися за підтримки Вінницької ОДА і облради, облспортуправління, відділення НОКУ, облорганізації ФСТ «Колос».

На старт вийшли близько 430 учасників. Спортсмени з 22 команд районів змагалися в малому футболі, настільному тенісі, волейболі (чоловіки та жінки), армспорту, перетягування линви, шашках, легкоатлетичному кросі і гирьовому спорті. Переможці отримували перепустки на Всеукраїнський етап спортивних ігор серед сільських і селищних територіальних громад, що пройде у Маріуполі (Донецька область).

Змагання відкривали заступник голови ОДА Ігор Івасюк, перший заступник голови облради Людмила Щербаківська і голова обласної організації ФСТ «Колос» Сергій Татусяк, начальник облспортуправління Сергій Чернявський, голова облпрофспілки АПК Степан Нешик, депутати обласної ради. Вони привітали учасників змагань та нагородили переможців обласних змагань серед райрад «Колосу». Державний прапор підіймали представники Северинівки, яка виграла змагання «Краще спортивне село України».

– Залучення широких верств населення до занять спортом – від школярів до навіть людей похилого віку – чудова справа, за що можна подякувати організаторам сільських ігор, – відзначив Ігор Івасюк.

Йшлося, що Олімпіаді-2016 виступали два представники Вінницького «Колосу» – легкоатлетка Олена Яновська і боксер Денис Солоненко.

Культурну програму представили студенти Вінницького національного аграрного університету – юнаки і дівчата гарно співали, танцювали і грали на музичних інструментах.

Сергій Татусяк нагадав, що саме Вінниччина започаткувала сільські ігри на початку 2000-х років, після чого цю ідею поширили в інших регіонах.

– Цього року такі змагання проходили в територіальних громадах, потім в районах. Наймасовішими ігри були в Козятинському, Жмеринському, Тростянецькому районах. В іграх можуть брати участь навіть майстри та кандидати у майстри, якщо  вони проживають в цій територіальній громаді, – сказав голова обласної організації ФСТ «Колос» Сергій Татусяк.

Керівники колосівського спорту розповіли про свої досягнення.

– У Вінницькому районі ми вже п’ятий рік поспіль проводимо змагання серед сільських і селищних рад. Приємно, що зростає масовість і популярність цих змагань. Збірну сформували з переможців районних баталій, – сказав голова організації «Колос» Вінницького району Родіон Юсумбелі.

– Сільська спартакіада на Томашпільщині проходить регулярно. Переважну більшість нагород здобуває громада с. Високе, яке фінансово підтримує депутат Верховної ради Іван Спориш і сільський голова Микола Григоренко, – сказав начальник спортвідділу Томашпільської РДА Григорій Слободян.

Чимало сільських голів та інших керівників місцевої влади приїхали підтримати своїх спортсменів.

– Наша команда традиційно є призером районних змагань і бере участь на обласному рівні. Водночас зазначу, що спорт на селі в основному тримається на спонсорах і ентузіастах, адже в бюджеті коштів на нього обмаль, – сказав керівник регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, сільський голова с. Станіславчик (Жмеринський район) Володимир Перепечай.

 

За підсумками ОССІ 2016 року:

Волейбол ( жінки)

І – місце – Жмеринський район,  Северинівська сільська рада.

ІІ – Липовецький район

ІІІ – Крижопільський район.

 

Волейбол ( чоловіки)

І – місце  – Теплицький район.

ІІ – Чернівецький район

ІІІ – Жмеринський район, Северинівська с/р.

 

Малий футбол

І місце – Жмеринський район, Северинівська с/р.

ІІ – Томашпільський р-н.

ІІІ –  Немирівський р-н.

 

Перетягування канату

І – Жмеринський район, Северинівська с/р.

ІІ – Козятинський р-н.

ІІІ – Калинівський р-н.

 

 Гирьовий спорт

І- місце – Гайсинський район

ІІ – Томашпільський р-н.

ІІІ – Жмеринський район, Северинівська с/р.

 

Легка атлетика , крос

І –  Тиврівський район

ІІ – Бершадський район

ІІІ – Вінницький район

 

Армспорт

І  – Калинівський район

ІІ – Чернівецький район

ІІІ – Жмеринський район, Северинівська с/р.

 

Настільний теніс

І – Козятинський район

ІІ – Липовецький район

ІІІ – Вінницький район

Шашки

І – Бершадський район

ІІ – Жмеринський район, Северинівська с/р.

ІІІ – Могилів-Подільський район.

da559c388435a443add3114434c8cc18 д 086 д 089 д 092 д 093 д 097 д 102 д 120 д 126 д 130 д 131 д 135 д 138 д 144 д 152