Четвертого липня в спорткомплексі «Колос» провели фінальний етап чемпіонату Вінниччини з футзалу серед ветеранів (старше 40 років). Проведенням змагання опікувалася обласна Асоціація футболу.

   На старт вийшли чотири колективи – «Бершадщина», ФК «Хмільник», «Ветеран» (Чернівці) і «Патріот» (Тульчин). Ще дві команди (із Тростянця і Козятину), які мали право грати в фінальному етапі, не змогли приїхати до Вінниці.

   Медалі розігрувалися за коловою системою.  На старті лідерство захопила команда із Чернівців.  Вона здолала бершадців – 4:2 і хмельничан – 2:1. В завершальній грі лідери зустрічалися проти тульчинців. Цей двобій був практично рівним, але «Ветерану» все ж вдалося втримати свою перемогу – 5:4. Він і здобув золото зі стовідсотковим результатом.

   – Ми регулярно беремо участь в турнірах ветеранів. Приміром, торік на Всеукраїнських змаганнях в Берегово показали другий результат. Нещодавно їздили у Приморськ (Запорізька область), де не змогли вийти до фіналу, – каже капітан команди «Ветеран» Віталій Їжаківський.

   За словами капітана чемпіонів, на чемпіонат Вінниччини гравців було зібрати нелегко. Дався взнаки карантин.

   – Все ж нам вдалося зібрати найсильніший склад. Лідерами команди є атакуючий захисник Роман Фірко, надійний воротар Володимир Лупол та ще кілька гравців. А найстаршим футзалістом є Валерій Кольцов (1962 р.н.), син якого нині грає за харківський «Металіст», – сказав Віталій Їжаківський.

   Доля срібла вирішувалася у останній грі іншої пари команд. Хмельничани забили бершадцям п’ять «сухих» м’ячів, після чого дозволили собі трохи розслабитися. В підсумку – 5:2 на їхню користь. «Бершадщина» із однією перемогою і двома поразками залишилася на третій сходинці турнірної таблиці.

   Під час карантину гравці ФК «Хмільник» самостійно тренувалися. Зокрема, бігали, а також грали в тенісбол. Це гра в один дотик із футбольним м’ячем, який потрібно перекинути через сітку.

   – В цьому році на чемпіонаті Вінниччини не було багатьох сильних команд. Тому ми прагнули поборотися за перше місце. Минулими роками регулярно підіймалися на «п’єдестал пошани» в аналогічних змаганнях, але золота не здобували. В цьому чемпіонаті кожен матч був цікавим. Але ми втратили шанси на загальний успіх в стартовому турі після мінімальної поразки від чернівчан, – сказав капітан ФК «Хмільник» Олександр Наконечний.

   Нагородження провів спортивний директор обласної Асоціації футболу Ігор Павленко. Призери отримали красиві Кубки і медалі.

   – Зазвичай наші ветеранські змагання починаються в березні. Але пандемія вплинула на масовість нинішнього чемпіонату. Тому наступного року спробуємо збільшити кількість учасників хоча б вдвічі, – зазначив Ігор Павленко.

Михайло ШАФІР

SHARE