[huge_it_gallery id=”16″]

Вчора, 21 червня, було підбиті підсумки обласної Дитячої-юнацької футбольної ліги (ДЮФЛ) Вінниччини. В її першій лізі виступала 31 команда (загалом у двох вікових категоріях), у вищій – 21 колектив (у чотирьох вікових групах). Цього року в ДЮФЛ Вінниччини було зіграно понад 600 матчів, в яких провели близько 1200 голів.

21 червня на СК «Нива» пройшли поєдинки за медалі у двох вікових категоріях.

Триразові!

Нещодавно чоловіча команда «15 громада» (с. Руданське Шаргородський район) виграла кубок Вінниччини по футболу. Її приклад наслідувала юнаки Шаргородщини. ДЮСШ «15 громада» в драматичному фіналі першої ліги обласної ДЮФЛ (у віковій категорії 1998-1999 р. н.) здолала ДЮСШ Тиврівського району з рахунком 1:0.

Вже на старті цього матчу за дві жовті картки було вилучено гравця команди з Сутисок. Шаргородці заволоділи територіальною

і ігровою перевагою, створили кілька небезпечних гольових моментів і врешті-решт забили. Єдиний м’яч провів Іван Коваль. Але кращим гравцем у команді ДЮСШ «15 громада» визнали її воротаря Костянтина Передерій, який кілька разів рятував у фіналі.

– Ми дуже хотіли перемогти і досягли цього. Завдяки цьому успіху стали триразовими чемпіонами області. Відчуваємо сили, щоб тепер гідно виступати у вищій лізі ДЮФЛ. Мріємо з часом виступати за чоловічий клуб «15 громада», – поділився Костянтин Передерій.

Алло, ми шукаємо таланти

– Завдяки тому, що громадська організація «15 громада» підтримує футбол на Шаргородщині, перспективі в нього дуже великі, – оцінив директор Шаргородської ДЮСШ Іван Палій. – Незабаром ми будемо підійматися на всеукраїнський рівень. Зокрема чоловіча «15 громада» стартуватиме в аматорському кубку України. А наші юнаки, які стали чемпіонами – вже випускники ДЮСШ, майбутнє шаргородського футболу.

В.о. голови правління ГО «15 громада» Валентина Вельган розповіла, що «15 громада» працює на Вінниччині понад три роки.

– Особливу увагу ми приділяємо спорту, і в першу чергу футболу. Про це свідчать високі результати наших команд. Прагнемо відірвати молоде покоління від телевізорів і від комп’ютерів і повернути славу Шаргородщині, як футбольному регіоні, – сказала Валентина Вельган. – До речі, ми допомагаємо розвивати футбол і інших районах. Зокрема в Тульчині і Томашполі. І взагалі шукаємо перспективних футболістів по всій області. Готові витрачати на вирощування футбольних талантів і кошти, і час.

Вперше за 15 років

В іншому фіналі першої ліги ДЮФЛ області у віковій категорії 2000-2001 р.н. ДЮСШ Могилева-Подільського з рахунком 2:0 перемогла ДЮСШ Козятина.

Як повідомив тренер ДЮСШ Могилева-Подільського Євгеній Шпаркій, юні футболісти з цього міста вперше перемогли на обласному рівні за останні 15 років.

– Досягти вершини вдалося за рахунок великої працездатності гравців команди. А також – за допомогою їхніх батьків, міської ради, міської федерації футболу і спонсорів. Наші футболісти в поєдинку проти козятинців показали гідну і красиву гру. Вийти до фіналу було дуже непросто, адже суперники на попередньому етапі були дуже серйозними. Особливо це стосується команд спортшкіл Тульчина і Чернівців, котрі складали нам серйозну конкуренцію до останнього туру, – прокоментував Євгеній Шпаркій.

«Прем’єр-Нива» – друга в Україні!

На урочистому закритті нагородили команди-призери ДЮФЛ у всіх вікових категоріях, а також кращих гравців. Нагородження проводили голова обласної федерації футболу Ігор Гатауллін, голова відділення НОКУ Павло Хникін, начальник управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський, голова ДЮФЛ Вінниччини Михайло Дзюба, в.о. голови правління ГО «15 громада» Валентина Вельган та інші. Юним футболістам вручали грамоти, медалі, кубки, комплекти футбольних м’ячів та цінні подарунки.

Особливо було відзначено вінницьку команду «Прем’єр-Нива» 2000 р.н.., яка виграла цього року срібні нагороди в Дитячо-юнацькій футбольній лізі України.

Як зауважив голова ДЮФЛ Вінниччини Михайло Дзюба, учасники фіналу серед старших юнаків – це перспектива футболу Вінниччини.

– Саме з них мають формуватися і аматорські колективи, і клуб майстрів, який, ми сподіваємося, в місті над Бугом незабаром буде відроджено. Нині юнацький футбол на Вінниччині найкраще розвивається у Вінниці, Шаргороді (ця команда вже три роки поспіль перемагає в фіналі), Могилеві-Подільському, Тульчині, Липовці тощо, – відзначив Михайло Дзюба,

– Футбол – один з найбільш доступних для дітей видів спорту. На обласних змаганнях виступають багато команд. Тому в першу чергу варто зробити акцент на масовість і спортивно-оздоровчу функцію спорту № 1. Адже конкуренція в футболі – дуже велика, – зазначив голова відділення НОК України Вінницької області Павло Хникін.

Масовість зростає

Заступник голови Вінницької обласної федерації футболу Ігор Павленко звернув увагу, що в обласних дитячо-юнацьких змаганнях з кожним роком виступають все більше колективів.

– Це дуже радує. Ми проводимо окремі змагання серед команд першої і вищої ліг. Задача федерації – залучення якомога більшої кількості дітей до участі в обласних футбольних баталіях, а також відбір кращих спортсменів до збірної Вінниччини, а можливо, й до команд вищого рівня, – сказав Ігор Павленко.

Водночас Ігор Павленко назвав основні проблеми в юнацькому футболі:

– Зокрема, на Вінниччині бракує якісних футбольних полів. Не всі юнацькі наставники мають відповідну освіту і тренерські ліцензії. Щоб покращити їх фахову підготовку, обласна федерація футболу регулярно проводить семінари для представників дитячо-юнацьких команд, під час яких вони отримують відповідні тренерські ліцензії.