12 травня на стадіоні ім. Я. Кулика Вінницького національного технічного університету (ВНТУ) відбулися фінальні ігри з футболу 12-ї обласної Універсіади серед студентів вишів III – IV рівнів акредитації. Змагання організувало обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України за підтримки обласної федерації футболу.

На старт вийшли шість команд. На жаль, масовість зменшується – торік стартувало вісім збірних.

 

Гравці з аматорського чемпіонату

В фіналі зійшлися дві найсильніші збірні турніру – Вінницького державного педагогічного університету (ВДПУ) і ВНТУ. В цих вишах є гарна спортивна база і сильні гравці.

За словами фахівців, фаворитами були майбутні педагоги. Адже більше половини з них грають в чемпіонаті області серед аматорів се6ред чоловіків. Причому за клуби-лідери: «Патріот» (Кукавка, Могилів-Подільський район), «Поділля» (Кирнасівка, Тульчинський район) «Шляховик» (Погребище) та ФК «Вінниця». Хоча в складі збірної «політеху» також не бракувало досвідчених виконавців.

– В нашій збірній немає кандидатів у майстри спорту, лише першорозрядники. Для здобуття звання КМС необхідно бути, як мінімум, призером чемпіонату України, що для вінницьких футбольних команд – нелегка задача. Взагалі рівень учасників футбольної Універсіади не піднявся. Навіть більше – нині менше яскравих особистостей, ніж було раніше, – зазначив тренер футбольної збірної ВДПУ.   Олександр Перепелиця.

Але не так сталося, як гадалося оракулам. Основна частина фіналу завершилася з рахунком 2:2. А в серії пенальті сильнішими виявилися господарі поля – 4:2.

 

Ставка на оборону

В поєдинку за «бронзу» збірна Вінницького національного медичного університету (ВНМУ) зустрілася з командою Вінницького торговельно-економічного інституту. Суперники більше дбали про оборону, аніж про напад. Тому ігровий час минув без голів. А в серії післяматчевих пенальті сильнішими виявилися майбутні медики – 4:3.

– Гравці боялися помилитися, тому й основна частина матчу пройшла без голів, – сказав тренер збірної ВТЕІ, директор ВОДЮСШ Блохіна-Бєланова Ігор Коваль.

Як зазначив Ігор Коваль, серед учасників Універсіади – чимало гравців, які виховувалися в наших ДЮСШ, а також футболісти з інших областей і районів Вінниччини.

– В нашому виші немає футбольної бази. Але ми двічі на тиждень маємо можливість займатися улюбленою грою. Для цього ходимо грати на сучасний стадіон школи № 35. Тренуємося добровільно і безкоштовно. Загалом це близько півсотні студентів. Я збираюся займатися футболом і після завершення інституту, мрію грати за якусь аматорську команду, – розповів гравець збірної ВТЕІ Ростислав Марценюк, родом з Крижополя:

До речі, минулого тижня на стадіоні Вінницького національного аграрного університету господарі зійшлися в матчі за 5 – 6 місця зі збірною Вінницького кооперативного інституту. І перемогли з рахунком 2:0.

 

Нагороджував славетний Михайло Петров

Нагороджував переможців і призерів славетний гравець першого складу вінницького «Локомотива» кінця 50-х років Михайло Петров, який наразі курує студентський футбол в обласному відділенні Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України. Він зазначив, що за підсумками цих змагань на базі ВНТУ буде сформована збірна області з футболу, яка візьме участь у зональному етапі Всеукраїнської Універсіади, який відбудеться в Хмельницькому.

– Відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України дбає про розвиток освітянського спорту, в тому разі й футболу. Зокрема, проводить спартакіади серед шкіл, коледжів, училищ та вишів. Всі ці змагання відбуваються на високому рівні, адже до них залучаються кваліфіковані судді з обласної федерації футболу, – підкреслив тренер з футболу обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України Іван Подзігун – Футбольні команди є практично в кожному вінницькому виші. Але відповідної спортивної бази деяким наших університетам (особливо – приватним) бракує. Також не всі ректори прагнуть заявляти збірні на обласні футбольні баталії, адже більшість з них не мають шансів на медалі.

 

SHARE