У новому сезоні аматорського чемпіонату Вінниччини з футболу гратиме на вісім команд менше, ніж в минулому. Про це йшлося на засіданні розширеного виконкому обласної федерації футболу. Зокрема, у вищій лізі стартує лише шість команд, у першій – десять.

   Відмовився від участі в обласних змаганнях чинний чемпіон і володар Кубку «Світанок-Агросвіт» (с. Шляхова, Бершадський район), який вирішив зробити ставку на участь у всеукраїнських іграх аматорів, а також «Агро-Астра» (с. Рачки, Немирівський район), колективи Вінниці «Нива-2» і «Фенікс».

   По традиції новий футбольний сезон відкриється Суперкубком Вінниччини. У ньому мали грати чемпіон і фіналіст Кубка області – «Світанок-Агросвіт» і «Агро-Астра». Вони відмовилися, тому за почесний трофей поборються наступні за зайнятими місцями колективи вищої ліги – «Володимир» (Тиврів) і «Моноліт» (Козятин). Матч відбудеться в Козятині в суботу, 17 серпня. Початок – о 16.00.

   Нагородили лауреатів минулого аматорського сезону. Кращими футболістами були визнані Віталій Бондарєв («Горизонт») і Дмитро Попов («Володимир»). Кращими бомбардирами – Володимир Поліщук («Володимир») і Вадим Нароган («Томашпіль»). Кращими тренерами – Дмитро Євстафієв («Світанок-Агросвіт») і Валентин Кучковський («Томашпіль»), команда якого виграла першу лігу і підвищилася в класі.

   Вшанували в повному складі жіночу команду «ЕМС-Поділля» (екс-ВОДЮСШ Блохіна-Бєланова), яка вперше в історії вінницького жіночого футболу здобула місце у вищій лізі. І вже стартувала в еліті вітчизняного футболу. Наші футболістки отримали в якості подарунка комплект футбольних м’ячів.

   На засіданні розглядалися й інші важливі аспекти футбольного господарства – забезпечення громадського порядку на стадіонах, затвердження результатів, регламентів і складу учасників змагань. Члени виконкому вирішили, що кожна команда, яка візьме участь у Дитячо-юнацькій футбольній лізі області, безкоштовно отримає по п’ять м’ячів. Також безоплатно, за підтримки обласної федерації футболу, вінницькі фахівці зможуть пройти курси підвищення кваліфікації тренерів і отримати категорію «С». В усіх інших регіонах це навчання коштує чималих грошей – від 8 до 12 тисяч гривень.

   Члени виконкому ухвалили рішення продовжити соціальний проект «Відкриті уроки футболу» та сформувати збірну області U-19, яка, серед іншого, візьме участь у Всеукраїнському Кубку регіонів.

SHARE