У Хмільнику відкрили «Активний парк». Локацією для активного дозвілля став парк імені Шевченка – популярне місце серед мешканців. Поруч – старовинний замок, ставки із лебедями, цікаві дерев’яні скульптури тощо.

     Проєкт «Активні парки – локації здорової України» спрямований на організацію оздоровчої рухової активності. Його мета – зробити спорт доступним для громадян та залучити різні групи населення до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку.

     «Активний парк» зробили за особисті кошти меценатів – міського голови Хмільника Миколи Юрчишина і народного депутата України Петра Юрчишина. Задля проведення мешканцями індивідуальних тренувань облаштували комплекс турніків/гімнастичних брусів, лавку для виконання динамічних вправ, а також гімнастичну зону (вільний простір).

     Поруч – ігровий майданчик зі штучним покриттям, майданчик для стрітворкауту, скейт-парк та інші спортивні об’єкти. На території «Активного парку» є й QR-код, аби кожен охочий міг перейти на спеціальний сайт та переглянути відеоуроки з вправами різного рівня складності. Це дозволить кожному самостійно займатися спортом за допомогою онлайн-завдань – у будь-який день та час доби. У «Активного парку» Хмільника вже є координатор. Це Тая Фельдман, яка раніше займалася із молоддю на громадських засадах, а тепер отримала посаду і регулярно проводитиме оздоровчі заходи і руханки для хмельничан.

     На урочистому відкритті «Активного парку» були присутні почесні гості – начальник відділу спорту та рухової активності Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, олімпійський призер із велоспорту Сергій Чернявський, заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» і директор СДЮСШОР з легкої атлетики Валерій Швець, директор обласного центру «Спорт для всіх» Андрій Чернявський, депутат обласної ради Тетяна Каменщук, заступник міського голови Хмільника Андрій Сташко, голова Хмільницької РДА Богдан Кузнець.

     Йшлося про те, що в кожній новоствореній громаді повинен бути «Активний парк». І маємо привчити молодь займатися руханками, виконувати колективні фізичні вправи, у чому усім охочим допомагатиме координатор.

     Сергій Чернявський передав вітання від голови ОДА Сергія Борзова і зауважив, що у Хмільнику регулярно з’являються нові спортивні об’єкти. Валерій Швець і Андрій Чернявський вручили координатору спортивного парку набір інвентарю для занять. А Тая Фельдман пояснила, що її завданням є «підсвітити» нові таланти, заохотити молодь до занять спортом.

 

                                                                                             Михайло Шафір

SHARE