П’ятого серпня у Вінниці з нагоди початку ХХХІ Олімпійських ігор 2016 року у Ріо-де-Жанейро (Бразилія) відбулася церемонія підняття державного Прапора України та прапора Національного олімпійського комітету України. Захід організувало відділення НОК України Вінницької області за підтримки спорткомітету Вінницької міської ради і спортуправління ОДА.

Він пройшов на майдані Незалежності, перед міською радою. На урочистості завітали представники місцевої влади і спортивної громадськості, олімпійці і ветерани спорту, учні спортивних шкіл міста та області.

Йшлося, що Вінниччину на Олімпіаді в Ріо представлятимуть п’ять спортсменів – боксери Денис Солоненко і Микола Буценко, легкоатлети Олена Яновська і Олена Колесниченко і веслувальниця Світлана Ахадова. Також на Паралімпіаді від міста над Бугом виступатиме стрілець Олексій Денисюк.

З вітальним словом до учасників звернувся голова відділення НОК України Вінницької області, дворазовий срібний призер Олімпіади в Барселоні, чотириразовий учасник Олімпійських ігор Павло Хникін. Він також зачитав вітання від голови НОК України, олімпійського чемпіона Сергія Бубки.

– Вінницькі спортсмени відібралися на Олімпіаду в останній момент.  Ще місяць тому у нас не було жодної ліцензії. Приємно, що боксери і легкоатлетки вибороли омріяні олімпійські перепустки, а Світлана Ахадова захистила своє право на виступ в Ріо. За наших олімпійців я хвилююся так же, як коли сам виступав на Іграх. Дуже приємне відчуття, – відзначив Павло Хникін. – Кандидатів на участь в Олімпіаді від Вінниччини забезпечували всім необхідним в збірних країни, а на місцевому рівні цим у першу чергу опікувалося облспортуправління.

– Після того, як я став срібним олімпійським призером, мене запрошують на кожне підняття Олімпійського прапору. Для мене це є великою честю і надзвичайною подією. Це свято планетарного масштабу, бо в цей день в усіх країнах підіймають державні і Олімпійські прапори, – каже начальник спортуправління Вінницької ОДА, Сергій Чернявський. – Багато юних спортсменів думають, що Олімпійські ігри – це щось неможливе. Але я хочу звернутися до їх батьків – потрапити на Олімпіаду і навіть перемогти там – це цілком реально. Щоб наші спортсмени здобули там медалі, ми робимо все необхідно.

– Сьогодні ми не просто підіймаємо Олімпійський прапор, а стяг миру на нашій планеті. Адже раніше під час Олімпіад припинялися будь-які війни. Мир – зараз найголовніше для нас, – сказав голова спорткомітету Вінницької міської Сергій Краєвський.

Державний і Олімпійський прапори підіймали чотири вінницькі олімпійці.  Зокрема, срібний призер Олімпійських ігор в Сіднеї (з велоспорту) Сергій Чернявський, бронзова призерка Олімпійських ігор в Афінах (з веслування) Ганна Балабанова, учасник Олімпійських ігор в Афінах (з легкої атлетики) Михайло Книш і учасник Олімпійських ігор року в Пекіні (з легкої атлетики) Андрій Ковенко.

В рамках спортивного шоу яскраво виступили гімнастки спортивного клубу «Прем’єра». Юним спортсменам також сподобалася вікторина на олімпійську тематику, адже її переможці отримували подарунки та олімпійські сувеніри від НОК України.

фут 005 фут 009 фут 012 фут 015 фут 016 фут 020 фут 021 фут 022 фут 024 фут 027 фут 030 фут 032 фут 035 фут 038 фут 040 фут 041 фут 050 фут 053 фут 054 фут 056 фут 058 фут 059 фут 060 фут 061 фут 066 центр

SHARE