З 21 по 30 червня в Мінську (Республіка Білорусь) проходять ІІ Європейські ігри – головна спортивна подія року. Вони зібрали понад чотири тисячі найсильніших спортсменів Старого Світу, які розіграють 200 комплектів нагород у 15 видах спорту (23 дисципліни). Змагання у восьми видах стануть кваліфікаційними на Олімпіаду-2020 у Токіо (Японія).

   Україну представляють 198 атлетів у всіх видах спорту (22 дисципліни). Серед них є і п’ять вінничан. Розповімо про них. Майстер спорту міжнародного класу із веслування Дмитро Даниленко є бронзовим призером чемпіонатів світу і Європи 2018 року серед спортсменів віком до 23 років. Він виступає на байдарці-четвірці у перегонах на 500 метрів.

   Найбільш титулованим вінницьким учасником на ІІ Європейських іграх є заслужений майстер спорту з кульової стрільби Олег Царьков. На перших аналогічних змаганнях він посів високе четверте місце, а тепер спробує покращити це досягнення. Також Олег Царьков є чемпіоном і призером чемпіонатів Європи, учасником Олімпійським ігор і володарем ліцензії на Олімпіаду-2020 у Токіо (Японія). Титулованого спортсмена у Білорусі супроводжує його наставник – заслужений тренер України, директор Вінницької спортшколи стрільби Віктор Щерба.

   Розраховуємо й на жіночу трійку спортивних акробаток – майстрів спорту міжнародного класу Олену Вихованець, Ірину Хижняк та Інну Капланську, бронзових призерок Кубку світу-2019 у Лас-Вегасі (США). Дівчата є вихованками Вінницької обласної ДЮСШ зі складно- координаційних видів спорту. Разом із ними у Мінську зараз перебуває їх тренер Людмила Малініна, серед вихованок якої є призерки чемпіонатів Європи і світу.

   З нагоди відкриття ІІ Європейських ігор у Вінниці, на Майдані незалежності, біля міської ради, були підняті прапори України і Олімпійського комітету. Тим часом на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку, 21 червня відбулася урочиста церемонія підняття Олімпійського прапора. На неї завітали в першу чергу вихованці місцевих спортшкіл, а також ветерани спорту, тренери, прихильники здорового способу життя. Почесними гостями заходу стали голова обласного відділення НОКУ, дворазовий срібний олімпійський призер Павло Хникін; начальник спортуправління Вінницької облдержадміністрації, срібний олімпійський призер Сергій Чернявський; голова спорткомітету Вінницької міської ради Сергій Краєвський. Вони привітали учасників спортивного свята. І разом із почесним членом НОК України Федором Новіком та олімпійцем, призером чемпіонату Європи з естафетного бігу Михайлом Книшем підняли олімпійський прапор.

   Всі спортсмени, яких очолював Михайло Книш із смолоскипом, пробігли одне символічне коло навколо стадіону. Після цього відбулася традиційна фотосесія із призерами Олімпійських ігор.

   – Не будемо загадувати, хто із вінничан має шанси на медалі. На Європейських іграх, як і на Олімпійських, регулярно бувають несподіванки. Вони змінюють всі плани навіть найбільш іменитих спортсменів. Треба боротися за перемогу із першої секунди змагання до самого кінця, тоді й можна на щось розраховувати, – прокоментував Павло Хникін.

Довідка

   І Європейські ігри відбулися чотири роки тому в Баку (Азербайджан). Вінниччину тоді представляли п’ять акробатів. Це змішана пара із Донецька та Вінниці – Олександр Шпинь та Єлизавета Василига. А також жіноча вінницька група – Анна Патченко, Діана Панчук, Надія Котляр, яка зупинилася за крок до бронзової нагороди.

   Зокрема, в командних змаганнях наша трійка показала четвертий результат. Перемогу тут святкували акробатки із Бельгії, «срібло» у представниць Росії, а «бронзу» здобули білоруські спортсменки.

SHARE