3. ПЕРЕМОЖНИЦЯ МАРГАРИТА ЗАХАРОВА

 

 

 

 

 

У Кубку України з боулдерінгу (скелелазіння у приміщенні) вінничани, на жаль, не здобули призових місць. Краща спортсменка збірної Вінниччини Катерина Якубич спромоглася посісти 14-е місце. А чоловіки й зовсім не змогли пробитися через кваліфікаційні змагання до фіналу.

Змагання відбулися 4-5 лютого у спортивно-тренажерній залі спорткомплексу Вінницького національного технічного університету. Для унеможливлення травмування при падінні використовувалися спеціальні мати – крешпеди.

У залі для глядачів уважно дивилися за перебігом подій навіть діти 4-7 років. Як зазначали фахівці, є вже прецеденти, коли охоче починають займатися скелелазінням навіть з двох років. Малюки стрибають і вважають цей вид спорту за розвагу.

Як зазначила переможниця змагань серед жінок харків’янка Маргарита Захарова, у її місті розгортається будівництво спеціальних залів для скелелазіння з урахуванням міжнародних вимог. Адже зала при змаганнях на швидкісний підйом має бути хоча б метрів 20 висотою – через те, що чоловіки вже досягають 15 метрів.

– Наш вид спорту, нарешті, переходить у розряд олімпійських видів, – сказала головний суддя змагань Галина Кіпоренко. – Вже на наступній Олімпіаді-2020 у Токіо скелелазіння буде в програмі. Через це всі країни, які культивують цей вид спорту, активно пришвидшують підготовку майбутніх олімпійців-скелелазів. Розраховуємо, що вже у наступному році хтось з нашої вінницької молоді прийме участь у юнацьких Олімпійських Іграх.

Змагання зі скелелазіння проводять як по окремих видах, так і в триборстві: лазіння на швидкість, лазіння на складність та болдерінг (горизонтальне переміщення на коротких дистанціях без мотузкової страховки). У Вінниці проводять тільки змагання з боулдерінгу.

Довідка

Нагадаємо, на 129-й сесії Міжнародного олімпійського комітету було схвалено включення п’яти нових видів спорту в програму Олімпійських ігор в Токіо у 2020 році. Це бейсбол (софтбол у жінок), карате, скейтбординг, спортивне скелелазіння і серфінг.

Володимир Петров

 

 

6.

7.

2.

 

 

SHARE