У Вінниці, в спорткомплексі «Колос», в останній день жовтня відбувся меморіал чотириразового рекордсмена світу з важкої атлетики Анатолія Житецького. Змагання спільними зусиллями провели обласні федерація важкої атлетики, відділення НОКУ, управління у справах сім’ї, молоді та спорту та організація спорттовариства «Колос».

На змагання завітав колишній учень Анатолія Житецького в 70-х роках – екс-рекордсмен світу з пауерліфтингу Сергій Дідик, який нині очолює МДЮСШ № 5 Вінниці

– Анатолій Житецький був не лише гарним спортсменом, але й чудовою людиною і кваліфікованим тренером. Саме тому в пам’ять про нього ми щорічно проводимо ці змагання. Недарма кажуть: «скільки ми людину пам’ятаємо, стільки вона живе», – наголосив Сергій Дідик.

На поміст виходили близько 70 спортсменів – з Хмельницького, Києва, Вінниці і районів Вінниччини. Вікового цензу на змаганнях не було, але допускали лише спортсменів-розрядників.

– В змаганні взяли участь відомі вінницькі спортсмени, близько десяти майстрів спорту: Андрій Балабан, Олександр Драч, Богдан Мойсєєв, Дмитро Бабіч та ін. Фактично це вся збірна Вінницької області. Результати наших лідерів вже давно перевищили показники 50-х років, тобто часів виступів Анатолія Житецького. Тоді важка атлетика лише починала розвиватися, і результати були не такими високими. Водночас сьогодні ставити світові рекорди, як наш земляк Анатолій Житецький, надзвичайно важко, – сказав головний суддя змагань Костянтин Соцков, чемпіон світу серед студентів 2008 року.

Медалі розігрувалися в семи вагових категоріях серед жінок і восьми – серед чоловіків. Призери були нагороджені грамотами і медалями. Кубки отримали спортсмени, які показали найкращі результати. Серед чоловіків це вінничани Дмитро Бабіч (вагова категорія +105 кг) і Андрій Паламар (94 кг) та хмельничанин Денис Загоруй (105 кг). Абсолютно найкращий результат серед жінок продемонструвала господарка помісту Ірина Слюсаренко, яка є також призеркою всеукраїнських змагань з кроссфіту і чемпіонкою Вінниці з присідань.

В командному заліку першість виборола збірна Вінниця-1. Разом з нею трійку призерів склали команди Вінницької обласної організації ФСТ «Колос» і «Вінниця-2».

а2 а3 а4 а5 а7

SHARE