Поки школярі відпочивали на канікулах, їхні наставники «рубилися» у п’ятих міських змаганнях серед педпрацівників з настільного тенісу. Як і попередні, вони відбулися у спортзалі Вінницької загальноосвітньої школи № 23.

       Проходив турнір 10 – 11 січня. Його спільними зусиллями організували і провели міський Департамент освіти, міська освітянська профспілка, депутат міської ради Олександр Парвадов, відділення НОК України у Вінницькій області і адміністрація 23-ї школи.

       На старт вийшли 15 команд загальноосвітніх шкіл, а також педагогічного університету. В індивідуальному заліку виступали 32 чоловіки і 16 жінок. Грали тенісисти різного віку – від молоді до майже пенсіонерів. Баталії одночасно відбувалися на чотирьох тенісних столах. Підрахунок набраних очок вели старшокласники школи № 23, які самотужки виготовили оригінальні табло на кшталт перекидних календарів. Дуже зручно, адже з цим нерідко виникали непорозуміння на змаганнях аматорського рівня.

       36-річний вчитель фізики школи № 23 Анатолій Мариянчук був і співорганізатором змагань, і учасником. Настільним тенісом він цікавиться зі школи, навчався в Іллінецькому районі. Анатолій Мариянчук згадує, як вчитель фізкультури села Слободи натхненно залучав їх, школярів до спорту. Тому він мріяв викладати фізкультуру, але став «фізиком».

       – На базі школи № 31 вже 13 років проходить турнір з волейболу серед педпрацівників. Я люблю і волейбол, і теніс. Тому вирішив спробувати організувати й тенісні баталії вчителів. Це дуже динамічний вид спорту і водночас нелегкий. Серед рівних опонентів зазвичай виграє той, хто краще налаштований психологічно. Рекомендую теніс людям, які прагнуть схуднути, – каже Анатолій Мариянчук.

       Як виявилося, більшість учасників були вчителями фізичного виховання. Саме вони й вибороли левову частину призових місць, побивши «фізиків», «математиків», «трудовиків» та інших предметників.

       Чемпіоном серед чоловіків став Валерій Моцний (школа № 31), серед жінок – Ірина Шаіф (школа № 6), серед пар – Валерій Калина та Ігор Стадник (школа № 31). Кращою в командному заліку виявилася збірна школи № 31, у призери увійшли команди шкіл № 18 і № 20. Аналогічні лідери були й минулими роками. Цікаво, що в турнірі взяла участь й сімейна команда, складена зі вчителів фізкультури сімейної школи «АІСТ» – Олександра та Івана Костенків, батька і сина. Вона здобула бронзу в загальному заліку, а молодший за віком ще й виборов особисте срібло.

       33-річна чемпіонка Ірина Шаіф працює викладачем фізвиховання. Жінка два роки не брала участі в тенісних змаганнях педагогів, а перед цим двічі перемагала всіх колежанок.

       – У перший день ми змагалися навиліт, у другий – за коловою системою. Я виграла всі матчі, – інформує Ірина Шаіф. – На жаль, не тренуюся із настільного тенісу, адже на це бракує часу. Для себе займаюся плаванням, бо є проблеми зі спиною. Обливаюся холодною водою, приймаю контрасний душ і дотримуюся здорового харчування. Хочу бути прикладом своїм учням та дітям – сину 12 років, дочці – 10.

       Віце-чемпіонка Ганна Голуб – також вчитель фізкультури. Вона розповіла, що вінницькі педагоги цікавляться й спортивним туризмом. Недарма торік вони в складі збірної міста посіли друге місце на обласній спартакіаді.

       – Від тенісу я отримую моральне і фізичне задоволення. Приємно з користю проводити час з колегами. На тенісних змаганнях педагогів торік була також другою. Займаюся цим видом спорту переважно перед змаганням. Більш професійно ставлюся до спортивного туризму, а ще катаюся на велосипеді, – поділилася Ганна Голуб.

       Директор школи № 23 Наталя Богар сказала, що такі змагання об’єднують педагогічний колектив.

       – Це також гарна можливість поспілкуватися із колегами, обмінятися досвідом і думками із різних сфер, не лише спортивної. Тому ми започаткували і щороку продовжуємо проводити цей турнір, – підсумувала Наталя Богар.

       На змагання завітав один з найвідоміших вінницьких спортсменів за всю історію міста Павло Хникін, чотириразовий учасник Олімпійських ігор та дворазовий срібний олімпійський призер, нині – голова обласного відділення НОК України. Він подарував олімпійський календар на 2018 рік кожній з команд-учасниць.

       – Я прийшов подякувати вчителям Вінниці за підтримку спорту і здорового способу життя. Вони демонструють школярам гарний приклад, – каже Павло Хникін. – Настільний теніс – чудовий вид спорту, який приносить користь всім, незалежно від віку. Але сам я останнім часом займаюся водним туризмом і регулярно виконую ранкову зарядку.

       Під час урочистого нагородження стало відомо, що організатори зі школи № 23 отримали у подарунок новенький тенісний стіл. Це організував депутат міської ради Олександр Парвадов спільно із меценатом Віктором Мацерою.

       – Більшість учнів школи № 23 мешкають на території мого виборчого округу. Тому я вже другий рік підтримую ці змагання. Зокрема, заснував спеціальний приз для команд. Його необов’язково отримує переможець, а може й отримати педколектив, який проводить роботу з пропаганди здорового способу життя, – сказав Олександр Парвадов.

SHARE