Біг із перешкодами – молодий вид спорту для України і новинка для Вінниччини. При цьому вінницькі спортсмени із клубу NoBoringRunners («Бігуни, які не набридають») вже мають за плечима успішні виступи на всеукраїнському рівні. А ще в їхньому активі – здобуті путівки на чемпіонати світу та Європи.

   Спільнота «NoBoringRunners» розвиває кілька легкоатлетичних видів: традиційний біг, марафон, напівмарафон, ультрамарафон (понад 42 кг) і трейлові забіги (по пересіченій місцевості). Загалом до цього клубу входить більше 200 бігунів.

   «Нещодавно ми проводили трейловий забіг в українській пустелі Олешки. Незабаром бігтимемо марафон в гірській місцевості, під Яремчею», – каже співзасновниця спільноти «NoBoringRunners», кросфітер та учасниця забігів з перешкодами Людмила Побережнюк.

   Представники спільноти «NoBoringRunners» не мають постійної локації для тренувань. Вони переважно займаються на Вишеньці, на стадіоні Центрального парку, в Лісопарку і Сабарові.

   «Наші традиційні недільні пробіжки відбуваються о 8.00 в Лісопарку. Старт – біля Центрального входу, напроти «літака». Запрошуємо і початківців, і досвідчених бігунів. Розбиваємо всіх на групи, в залежності віт темпу руху», – продовжує Людмила Побережнюк.

   Серед учасників спільноти  «NoBoringRunners» є кросфітери і люди, які захоплюються скелелазінням. Не дивно, що тут почали розвивати модні нині забіги із перешкодами.

   Але у Вінниці бракувало матеріальної бази для цього різновиду легкої атлетики. В першу чергу – рукоходів. На змаганнях їхня довжина сягає 9-18 метрів, тобто долати це дуже непросто.

   І ось шестиметровий рукохід із багатьма навісами (кільцями, маленькими канатами і драбинами) нещодавно облаштували  на базі клубу «CrossFit Vinnytsia» по вулиці 600-річчя. Тепер там можна проводити змагання із бігу з перешкодами. Учасники спільноти щотижня покращують конструкцію цього рукоходу, додають нові навіси.

   «На всеукраїнських стартах ще використовуються канати, дерев’яні колоди (із ними в руках біжать), кам’яні глиби, стіни, через які треба перестрибувати або перелазити. Але рукохід – це те, із чого треба було починати», – пояснює Людмила Побережнюк.       Біг із перешкодами нині активно розвивається в Україні. Особливо в деяких великих містах – приміром, в Києві, Одесі і Дніпрі. Там будуються соціальні, тобто безкоштовні майданчики для занять.

   На всеукраїнські змагання із перешкодами допускаються діти від шести років. Але у Вінниці поки що займаються лише підлітки та дорослі.

   Водночас вінничани вже мають певні успіхи. Вони входили до десятки кращих у всеукраїнських рейтингах. Три представники спільноти «NoBoringRunners» отримали право виступити на чемпіонаті Європи із бігу із перешкодами, а Людмила Побережнюк – навіть на чемпіонаті світу! Щоправда, обидва ці змагання через пандемію перенесені на наступний рік.

SHARE