У Вінниці 26-27 квітня провели чемпіонат України з настільного тенісу серед юніорів і юніорок (до 18 років). Змагання відбувалися в спорткомплексі «Здоров`я», що на Старому місті. Їх організувало Міністерство молоді та спорту України за підтримки спортуправління Вінницької ОДА, відділення НОК України у Вінницькій області і Вінницької обласної федерації з настільного тенісу.

   На чемпіонаті було представлено 16 областей країни. Честь нашого регіону захищали спортсмени із Вінниці, Козятину та Хмільника. За першість змагалися 32 юнаки і 27 дівчат. Медалі розігрувалися у командних, особистих, парних розрядах серед юніорів і юніорок та в міксті.

   Урочисто відкривали ігри державний тренер України з настільного тенісу Микола Ульянчич, заступник начальника спортуправління ОДА Олександр Олійник, голова відділення НОКУ Павло Хникін, в.о. директора СК «Здоров’я» Андрій Ковенко і суддя національної категорії з настільного тенісу Сергій Лімонов.

   – Організація чемпіонату у Вінниці є непоганою. Тут постійно працюють над вдосконаленням тенісної бази. На цьому чемпіонаті зібрані найкращі юніори України – за виключенням Вероніки Перебийніс, що готується до чемпіонату світу. За підсумками змагань буде сформована національна збірна для участі в чемпіонаті Європи, який пройде влітку у Румунії, – розповів Микола Ульянчич.

   Дворазовий срібний призер Олімпіад з плавання Павло Хникін передав вітання учасникам від олімпійської родини Вінниччини. Він побажав юнакам і дівчатам займатися спортом якомога далі, навіть якщо вони не досягнуть найвищих висот. Бо спорт – це ще й здоров’я. Олександр Олійник передав вітання від начальника облспортуправління Сергія Чернявського і подякував гостям з багатьох регіонів України за приїзд до нашого міста.

   В командному турнірі серед юніорів перемогла перша збірна Києва, далі – Дніпропетровська область і Київ-2. Серед юніорок призери в командному заліку розташувалися таким чином: Київ-2, Київ-1 і Дніпропетровська область. Серед дівчат чемпіонкою стала Анастасія Димитренко (Київ), серед юнаків – Антон Лімонов (Київ-Вінниця). Серед чоловічих пар золото здобули Олексій Горбаненко (Дніпро) і Андрій Гребенюк (Прилуки), серед жіночих пар – Анастасія Димитренко і Валерія Івахів (Київ), серед змішаних пар – Олександр Олескевич (Львів) і Анна Миклуха (Київ).

   –Мій син Антон наразі навчається в столичному спортінтернаті. Він здобув путівку на чемпіонат Європи за підсумками нинішнього чемпіонату України. Також нещодавно Антон виграв турнір «ТОП-12» за участі сильніших тенісистів-юніорів України, – розповів Сергій Лімонов.

   17-річний Олександр Олескевич і 15-річна Анна Миклуха (Київ) вперше виграли чемпіонат України серед змішаних пар. Цей чемпіонський дует створений не випадково. Спортсмени наразі мешкають у різних містах, але раніше разом навчалися у столичному спортивному інтернаті. Тоді й почали спільно виступати і тренуватися.

    – Нам вдалося всіх обіграти за рахунок чудової зіграності. Далися взнаки роки наполегливих спільних тренувань, -каже Олександр Олескевич. – Чемпіонат у Вінниці дуже подобається. Для проведення змагань тут створені чудові умови. Приємне освітлення, гарні тенісні столи.

 

Довідка
Тренування юних вінницьких тенісистів відбувається у школі №16 і кооперативному інституті.

SHARE