ХХVІІ Чемпіонат України з бойового гопака вперше пройде у Вінниці. Він відбудеться вихідними, 16-17 грудня. Змагатимуться у спорткомплексі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (вул. Острозького, 32). Початок – о 10.00, урочисте відкриття – о 13.00. Вхід глядачів – вільний. Організаторами виступають Міжнародна та вінницька федерації бойового гопака, відділ у справах молоді та туризму Вінницької міської ради, центр клубів за місцем проживання «Універ» і народний депутат Сергій Кудлаєнко. Змагання проанонсували 11 грудня на прес-конференції у вінницькому прес-клубі.

       Голова обласної федерації бойового гопаку Руслан Дмитренко повідомив, що в чемпіонаті візьмуть участь 320 спортсменів віком від 5 до 42 років. Вони представлятимуть 20 команд із 10 регіонів, переважно із Західної та Центральної України. Особливим гостем буде засновник бойового гопака, президент Міжнародної федерації цього виду спорту Володимир Пилат.

        Вінницю представлятиме команда із 27 гопаківців, яка нещодавно посіла перше місце в обласному чемпіонаті. Взагалі цим спортом в нашому місті в різних районах займаються близько сотні юнаків.

       – У 1775 році, коли Катерина ІІ знищила Запорізьку Січ, козаки-характерники закодували бойове мистецтво у танці. До наших днів гопак дійшов у такому вигляді. В 1985 році майстер бойових мистецтв Володимир Пилат відновив гопак, як самооборону. Він використав власний досвід, а також знання, передані йому батьком і дідом. Таким чином була відновлена бойова культура українського народу, – сказав Руслан Дмитренко.

       – Гопак відрізняється своєю філософією і практично відсутністю контакту у поєдинку, через що його можна рекомендувати наймолодшим.

        Сергій Кудлаєнко звернув увагу, що бойовий гопак лише нещодавно було визнано офіційним видом спорту в Україні.

       – Це надзвичайно важливий вид спорту, зважаючи на ситуацію в зоні АТО. Бо він слугує військово-патріотичному вихованню молоді, – відзначив Сергій Кудлаєнко.

       Ректор ВДПУ Наталя Лазаренко назвала великою честю приймати змагання гопаківців у спортзалі вишу. Вона обіцяє створити належні умови для глядачів чемпіонату України, яких планується близько 400. Директор центру «Універ» Дмитро Мира повідомив про підтримку вінницької федерації бойового гопака, недарма в одному з підпорядкованих йому підліткових клубів (на Старому місті) працюють тренери із цього бойового мистецтва. Наприкінці прес-конференції своє мистецтво показали вінницькі гопаківці – 10-річний чемпіон України Артем Шевчук і 8-річний Олександр Курілов. Вони демонстрували вправи із розділів «однотан» (сольний виступ) і «тан- двобій» (технічні вправи для двох). На змаганнях медалі розігруються ще у розділах «забава» (безконтактний поєдинок) і «борня» (легкий дотик, допускаються діти з 14 років).

SHARE