nocvn5411

25 квітня у Вінниці пройшов обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Змагання відбулися за підтримки обласних відділення НОК України, управління з питань сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», відділення Комітету з фізичного виховання МОН України, благодійного фонду «Здорова нація» та інших меценатів.

Кардинальна зміна програми

Фестиваль проходив уже в восьмий раз. В нинішньому взяли участь команди з десяти міст і районів, переможці відбірних змагань. До кожної входили тато, мама і дитина (віком від 8 до 10 років). Змагання складалися із семи конкурсів-естафет: смуга перешкод, велодрайв, флорбол, туристичний єралаш, “сила в єдності”, “єдиний крок”, водний марафон. Зокрема, учасникам довелося їздити на велосипеді, грати в городки, кидати кульки, складати і розкладати спальні мішки, бігати в зшитих один з одним комбінезонах тощо.

– Цього року ми кардинально змінили програму. Зокрема, зробили акцент на туристичні завдання і естафети. Перед фестивалем спробували самі пройти ці конкурси, після чого врахували недоліки і внесли зміни. За місяць до змагань ми відправили в райони опис всіх видів програми. Тож за наявності відповідного спортивного інвентарю учасники мали можливість потренуватися, – сказав директор обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Віталій Копач.

Організатори підготували практично однакові завдання для всіх членів родини.

– Якщо виконувати завдання вперше, то вони здаються складними. Легше проходити естафети командам, які виступають останніми і враховують досвід попередників. Тому було зроблено окреме жеребкування на кожен з видів програми, – додав Віталій Копач.

Спорт – їхня професія

Серед учасників фестивалю були професіонали в спорті. Це, приміром родина Рогалів з Вінниці. Голова сім’ї Юрій працює тренером з гандболу, його дружина Ірина і донька Віка займаються волейболом.

– Кожна дитина має займатися спортом, а зацікавлювати до цього мають батьки. Також радимо всім членам вінницьких родин займатися хоча б фізичною культурою, а за нагоди брати участь в масових оздоровчих заходах, – пропонує Юрій Рогаль.

– Мені дуже подобається волейбол. Команда – це як твоя друга родина. Від спілкування і гри з одноклубниками отримую велике задоволення, – додає Вікторія Рогаль.

Ольга і Віталій Лащенки з Ямпільського району працюють вчителями фізичної культури. Цікавиться спортом і їх 9-річний син Богдан – займається у футбольній секції.

– Фізична культура і спорт – це наша професія. Тому ми залюбки беремо участь в змаганнях родин. Нового в цих конкурсах для нас немає. Спеціально до фестивалю не готувалися, адже ми тренуємося щодня – на своїх уроках, – каже Ольга Лащенко.

Подарунки всім учасникам

Перше місце здобула родина Ткачів з міста Хмільника. Вона прийматиме участь у Всеукраїнських фінальних змаганнях, які відбудуться в Києві з 14 по 16 травня. До трійки призерів також увійшли родини з Ямпільського і Бершадського районів.

Всі учасники отримали призи і подарунки від відділення НОК України Вінницької області, управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької облдержадміністрації благодійного фонду «Здорова нація» та інших меценатів.

– На жаль, нині багато школярів не відриваються від комп’ютерів та різних гаджетів. Тому учасники фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я» мають бути прикладом для кожної вінницької родини. Якщо батьки гарно ставляться до спорту і демонструють приклад своїм дітям, то в таких родинах й можуть вирости олімпійські чемпіони, – відзначив голова відділення НОК України Вінницької області, дворазовий срібний олімпійський призер, учасник чотирьох Олімпіад Павло Хникін.

– Фестиваль «Мама, тато, я – спортивна сім’я» ми підтримуємо щорічно. Допомагаємо також із проведенням змагань в інтернатах Вінниччини під гаслом «Ти зможеш, якщо зміг я», фестивалю «Козацькі забави» тощо, – нагадав президент благодійного фонду «Здорова нація» Вадим Кудіяров. – Україні потрібно нове покоління сильних і здорових молодих людей, які в майбутньому робитимуть позитивні зміни в державі. Тому варто проводити якомога більше масових спортивних заходів. Для цього треба об’єднувати зусилля влади, бізнесу і представників громадських організацій. Щоб спортивна галузь могла розвиватися, треба кардинально змінювати підходи, осучаснювати методи фізкультурно-оздоровчої роботи з населенням. Адже нині з кожним роком зменшується кількість вихованців ДЮСШ і водночас зростає кількість українців, які перебувають на обліку в наркодиспансері, виправних колоніях тощо.

nocvn5400 nocvn5399 nocvn5398 nocvn5397 nocvn5396 nocvn5395 nocvn5406 nocvn5405 nocvn5404 nocvn5403 nocvn5402 nocvn5401 nocvn5410 nocvn5409 nocvn5408 nocvn5407 nocvn5415  nocvn5413 nocvn5412