22 вересня до Вінницької школи № 32 завітала веслувальниця Світлана Ахадова, яка посіла четверте місце на нещодавній Олімпіаді в Бразилії. Нагадаємо, її складу байдарки-четвірки лише 0,03 секунди забракло до олімпійської нагороди. Відома спортсменка подарувала колективу навчального закладу комплект м’ячів, олімпійської літератури і сувенірів, роздала автографи і сфотографувалася нас згадку.

Але найцікавішим для школярів була розповідь дворазової переможниці Кубків світу про те, як вона досягнула вершин у спорті. Як виявилося, Світлана в юності розпочинала з плавання і лише згодом перейшла у веслування. Батьки ставилися з розумінням до наполегливих тренувань дівчини. І не дивно, адже її мама  входила до складу збірної СРСР з веслування. Чоловік Світлани – також відомий веслувальник, чемпіон світу і Європи. За словами учасниці Ігор і Ріо, підтримка рідних перед важливими виступами надихає, додає сил.

Від Олімпіади у Світлани Ахадової залишилися виключно гарні спогади – організація і побутові умови повністю задовольняли. Цікаво, що всі українські олімпійці, згідно із контрактом, мали в Ріо всюди бути лише у формі спонсора, інакше – штраф 10 тисяч доларів. Хоча, за словами Світлани Ахадової, далеко від олімпійського селища відходити не рекомендували, бо «Бразилія – бідна і бандитська  країна» (а ось Остап Бендер не знав цього і мріяв саме про Ріо – авт.). Недарма Її знайомих спортсменів пограбували прямо на вулиці, погрожуючи пістолетом. Перевіряти, чи заряджений він, не хотілося, тому довелося віддати гаманці.

Вінничанці сподобалася традиція спільних вечірніх посиденьок всієї чималої української делегації з нагоди здобуття олімпійських нагород і вшанування цих героїв. Тоді вона познайомилася і поспілкувалася з багатьма зірками вітчизняного спорту.

Торкнулася Світлана Ахадова і гострих тем. Розповідала про кулуарну боротьбу за путівки на Олімпіаду: здобута ліцензія четвіркою байдарочниць була неіменною, і на неї претендували одразу три склади, які демонстрували високі результати на змаганнях всеукраїнського і міжнародного рівнів. Внаслідок цієї конфліктної ситуації наші веслувальниці в Ріо опинилися без тренера збірної, і це могло негативно вплинути на підсумковий результат.

Світлана Ахадова спростувала інформацію, що нібито всі її партнерки по олімпійській четвірці збираються переходити у громадянство Азербайджану і виступати за цю країну, як це зробила колишня вінницька олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська. За її словами, це були чутки, які поширив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, але він вже вибачився за цю помилку.

Школярів, звичайно, цікавило, яку винагороду отримала Світлана Ахадова за свій високий результат у Ріо-де-Жанейро. Обласна влада преміювала спортсменку у розмірі 100 тисяч гривень, міська – призначила підвищену річну стипендію, нагородило й спорттовариство «Динамо». Також вінничанці запропонували звання у внутрішніх військах України (із зарплатнею від 10 тисяч гривень на місяць). Все це дає можливість нашій спортивній зірці відчути певну фінансову незалежність і спокійно готуватися до підкорення чергових європейських і світових вершин.

%d1%84-001 %d1%84-005 %d1%84-013 %d1%84-014 %d1%84-016 %d1%84-021 %d1%84-025

SHARE