Збірна України з важкої атлетики стала найкращою за результатами чемпіонату Європи-2021, який проходив у Москві, та посіла перше місце у медальному заліку – як офіційному «великому», так і неофіційному «малому».

     На цих змаганнях Україна була представлена 16-ма спортсменами, які здобули шість медалей, чотири з яких – «золоті». Це рекордна кількість перемог для українських важкоатлетів на одному чемпіонаті Європи. Загалом у Москві брали участь представники 20 країн світу, було розіграно 20 комплектів нагород по 20 ваговим категоріям.

     Приємно, що в складі збірної України також був і 26-річний вінницький штангіст Руслан Кожакін, який посів п’яте місце (до 89 кг) серед найсильніших штангістів Європи та приніс України важливі залікові очки. Спортсмен є вихованцем Вінницької школи вищої спортивної майстерності та має звання майстра спорту України. Тренерами та наставниками Руслана є Костянтин Соцков та Дмитро Бабич.

     Якщо ж брати до уваги «малий» медальний залік з усіма виграними нагородами – перше місце тут також у збірної України. У цьому заліку враховані усі 60 медалей як за двоборство, так і за кожну дисципліну окремо.

      І тому у загальному медальному заліку українські важкоатлети завоювали 17 медалей, з яких 10 золотих, 3 срібні і 4 бронзові. Друге місце здобула збірна Болгарії, а на третє в останній день вийшла збірна Грузії.

 

Довідково! За часи незалежності Україна шість разів фінішувала у топ-3 медального заліку: друге місце – 2015 рік, третє місце – 1997, 2006, 2009, 2011, 2016.

 

                                                                                                        Лана Свєтлова

SHARE