Після сучасної реконструкції стадіону Вінницького палацу дітей та юнацтва на її базі відкрито оновлену футбольну школу «Темп», де займаються сотні дітей. Також тут цієї осені започатковані Всеукраїнські турніри «New Stars», які миттєво стали популярними. Про це розповідає провідний «темпівський» тренер Дмитро Маліновський, який водночас є завідувачем стадіону Палацу дітей та юнацтва та організатором змагань серед «нових зірок» футболу.

   – Дмитре, скільки тренерів працює у футбольній школі «Темп»?

   – Наразі – шість. Виділю заслуженого тренера України Миколу Кривов’язюка і Андрія Сілакова, який виховав низку гравців професійного рівня з футболу і футзалу. Також, окрім мене, у «Темпі» роблять молоді фахівці Валентин Кучковський (грав у Лізі Європи в складі «Ністру» з Кишинева), Костянтин Прищепа і Владислав Катращук. Загалом ми тренуємо близько 700 учнів 6-17 років. Охоплюємо всі вікові категорії шкільного віку. А також малечу, яка ще готується йти до школи. Охочих займатися не бракує, але набір продовжується. І ми запрошуємо новачків на наші тренування.

   – Як на них записатися?

   – Для цього дитині і батькам варто прийти на наш стадіон, де завжди є тренери і працівники арени. У них можна дізнатися інформацію, яка цікавить.

   – Дівчатка також запрошуються?

   – В групах молодшого віку разом із хлопчиками займаються і дівчата. Поки що представниць прекрасної статі старше 10 років ми не приймаємо. Адже у нас немає відповідних груп і жіночої команди. Хоча в планах це є!

   – Коли була започаткована школа «Темп»?

   – ДЮСШ «Темп» була започаткована в 1984 році. У неї були свої злети і падіння. Сьогодні триває період відновлення вже суто футбольної школи «Темп». Ми поступово повертаємося на той рівень, який був років десять тому. Тоді вдало виступали на чемпіонатах України, а серед наших вихованців були збірники країни.

   – Назвіть найвідоміших вихованців школи у різні часи.

   – Це Олександр Ситник, який був срібним призером чемпіонату Європи-2000, а зараз є тренером Академії донецького «Шахтаря». Володимир Бобилєв є кращим бомбардиром чемпіонату Білорусі з міні-футболу. Відмічу діючого спортсмена Владислава Васалатія, який є одним із кращих в футболі і футзалі Вінниччині. А також Владислава Щербаня – основного гравця команди «Сокіл» (Хмельницький), що виступає в Екстра-лізі чемпіонату країни з футзалу.

   – Як вплинула реконструкція стадіону Палацу на кількість бажаючих відвідувати футбольну школу?

   – За останній рік масовість зросла приблизно вдвічі. Це не дивно! Стадіон ВМПДЮ знаходиться у дуже гарному місці. До нього зручно дістатися практично із будь-якої точки Вінниці. Багато дітей приїздять на наші тренування також із сіл Літинського і Вінницького районів, бо Західний автовокзал неподалік. Приймаємо всіх, але в старших групах переходимо до системи відбору. Це для того, щоб в майбутньому готувати гравців для професіональних команд.

   – В цьому навчальному році Ви започаткували регулярну серію масових відкритих Всеукраїнських турнірів «Нові зірки». Ця ідея виправдала очікування?

   – Турніри «New Stars» перевиконали всі очікування. Не думали, що буде стільки бажаючих записатися на них. Вразили й технічні навички більшості юних футболістів. Це вселяє оптимізм.

   – Другий рік поспіль команди «Темпу» виступають у першій лізі ДЮФЛ України …

   – Це важливо, адже наші юнаки мають набувати досвіду протистоянь із потужними суперниками із різних регіонів. Також в минулому сезоні ми першими на Вінниччині заявили команду у чемпіонат України U-19. Зараз «Темп» вже не виступає в цьому змаганні, але ми передали чотирьох провідних гравців до команди «Нива-2», що захищає честь регіону в аналогічному чемпіонаті. Адже порахували, що в місті краще мати одну команду U-19, яка буде в змозі боротися за призові місця.

   – Якою є мета школи «Темп»? Можливо, поборотися за лідерство у місті та області із ОДЮСШ Блохіна-Бєланова і ДЮСШ «Прем’єр-Нива»?

   – У нас немає мети випередити ці школи. Добре, що ОДЮСШ Блохіна-Бєланова і ДЮСШ «Прем’єр-Нива» діють у Вінниці. Є з ким конкурувати. Але ми прагнемо, щоб з часом наші футболісти стали професіоналами, виступали за збірні України тощо. Це більш вагомо, ніж перемоги на дитячому рівні.

   – Хто займається на стадіоні Палацу, окрім «темпівців»?

   – Команда «Мрія» ВМПДЮ, колективи ОДЮСШ Блохіна-Бєланова і «Нива» U-19 (резерв професійного клубу). А ось футболістам старше 19 років у нас тренуватися заборонено! Стадіон розрахований лише на дітей і юнаків. Вважаю, що це правильне рішення, схвалене міською владою і адміністрацією Палацу.

SHARE