В місті Козятині на стадіоні “Локомотив” пройшов черговий щорічний футбольний турнір пам’яті колишнього тренера Козятинського ДЮСШ Олександра Чорного. З ним пройшла ціла епоха виступів юних футболістів, яких він тренував близько 40 років.

   Олександр Чорний пішов з життя в 2006 році. Він був людиною з великої літери. Своїх вихованців він вчив бути чесними, не боятися труднощів, виходити з гідністю з різних ситуацій. Основним завданням Олександра Чорного була популяризація футболу не тільки в Козятині, але і в Україні. Тому він зі своїми вихованцями брав участь в численних турнірах з футболу.

   Шкода, що йому не вдалося знайти супутницю життя, тому що був захоплений футболом, якому віддавав весь вільний час.

   Коли він починав говорити про футбол, зупинити його було неможливо, він їм жив.

   Олександр Чорний завжди мріяв про тріумф своїх Козятинських команд, про перемоги на обласних та всеукраїнських турнірах.

   Він хотів і не раз доводив, що можна досягти поставленої мети, і не тільки в спорті. Він любив життя і роботу, міг працювати щодня, щотижня, постійно. Вважав, що немає завдань, які неможливо виконати.

   Олександр Чорний був дуже чуйним. Якщо траплялися негаразди по роботі і в житті його колег, він завжди намагався допомогти.

   Багато юних футболістів хотіли тренуватися тільки в його групах. Багато його вихованців, які нині обіймають високі посади, продовжують любити і розвивати футбол.

   Багато його вихованців пішли його шляхом, стали також педагогами: Євгеній Кирилюк (ліцей-школа м Козятин), Володимир Коберський (податкова, м. Козятин), Петро Міськов (с. Перемога, Козятинський район).

   Серед колишніх вихованців Олександра Чорного є генерал, працівники міністерств.

   У Олександра Чорного зі своїми колегами по роботі було багато спільних проектів, шкода він не зміг їх реалізувати. На 69-році життя його не стало. Його естафету продовжили: Володимир Синяк, Павло Луцюк, Олександр Шевчук, Генадій Ткачук та інші. Серед молодих тренерів Руслан Гуменюк, який в цьому турнірі виставив дві юнацькі команди і одну аматорську. Також салютували в цьому турнірі Олександру Чорному юні футболісти с. Перемоги (Козятинський район, тренер Петро Миськов).

   Футболісти-аматори Йосипівки, Глухівців і дві Козятинські “Бабур-Буд” і “Поклик серця”.

   У віковій групі 2003-2004 р чемпіонами стала команда “Леви” (Козятин),
другими були юні футболісти з Козятин-2, підсумок зустрічі 5: 2 (3: 1).

   У віковій групі 2005-2006 р кращою стала знову команда з Козятина “Леви” здобувши впевнену перемогу над футболістами Козятин-2 з рахунком 12:0 (4: 0) і з мінімальним рахунком взяли гору над командою с. Перемога 1: 0 (0:0), яка посіла друге місце, вигравши у футболістів з Козятин-2 з рахунком 4: 0 (2: 0).

   Серед аматорів поза конкуренцією на цьому турнірі була Козятинська команда “Бабур-Буд”. У топової зустрічі вона розгромила дуже сильну, добре збалансовану команду “Поклик серця” (Козятин) з рахунком 7: 3 (3: 2). Це була найбільша несподіванка турніру, та ще й з таким рахунком. З футболістами Йосипівки чемпіон виграв з рахунком 10: 5 (5: 0), з Глухівців 5: 0 (6: 0).

   Команда “Поклик серця” (Козятин) посівши друге місце, дві зустрічі виграла. У Глухівців 7: 4 (5: 3), Йосипівки 5: 1 (3: 1).

   Третє місце за Глуховецькими футболістами, які завдяки перемозі над командою з Йосипівки з рахунком 3: 1 (1: 0) стали третіми. Кращими в кожній команді на цьому турнірі стали:

У віковій групі 2003-2004 р.н.:
Назар Дмитрук (нападник "Леви")
Іван Шевчук (захисник "Леви")
Іван Демчук (кращий гравець "Леви")
У віковій групі 2005-2006 р.н.:
Олексій Поліщук (нападник "Леви")
Микита Цимбалюк (захисник с. Перемога)
Нюня Богдан (кращий гравець с. Перемога)

   Обслуговували всі ігри: Леонід Трончук, Петро Міськов, Роман Міськов. Щорічний традиційний футбольний турнір пам’яті Олександра Чорного проходив за сприяння громадської спілки “Козятинська міська федерація футболу” (голова О.Шевчук), відділу з питань фізичної культури та спорту Козятинської міської ради (начальник П.Луцюк) та спортивного клубу “Поділля” (голова П.Міськов).

   Будемо і далі вшановувати пам’ять Олександра Чорного і втілювати в життя його проекти, які він не встиг впровадити з розвитку футболу в Україні.

Володимир Сімачов – член АСЖУ

SHARE