nocvn5757

20 червня на спортмайданчику вінницького пляжу «Хімік» пройшов аматорський волейбольний турнір, присвячений пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні і воїнів АТО. Під час урочистого відкриття їх вшанували хвилиною мовчання.

Змагання проводили і задля підтримки військових, які захищали і продовжують боронити нашу країну від ворогів. Двоє з них завітали на урочисте відкриття турніру і привітали волейболістів. А також побажали спортсменам і вболівальникам, щоб війна на Сході їх оминула і якнайшвидше завершилася.

Спорт – це мир

Ініціатором проведення змагань став благодійний фонд «Блаженні милостиві». Його співзасновник, радник голови Вінницької облРади Валерій Щербань привітав гравців від імені голови облРади Сергія Свитка. І нагадав, що спорт – це мир.

– Чому ми вирішили започаткувати змагання саме з волейболу? Адже це один з найкращих, наймасовіших і найкрасивіших видів спорту. Як відомо, спорт об’єднує людей. Нагадаю, під час проведення стародавніх Олімпійських ігор всі війни припинялися, і народи змагалися на спортивних аренах, – підкреслив Валерій Щербань.

– Під час спортивних змагань ми усвідомлюємо, наскільки маємо бути вдячними тим, хто загинув або отримав поранення на Сході під час захисту України. Необхідно дбати і про патріотичне виховання молоді, і про пропаганду здорового способу життя. Адже під час призову до війська у наших юнаків виявляють дуже багато проблем зі здоров’ям, – прокоментував президент Вінницької обласної федерації волейболу Микола Чумак.

І профі, і аматори

На старт вийшли шість колективів. В складі збірної Вінницького державного педагогічного університету виступали справжні професіонали – чинні гравці вищої і суперліг. За колектив «Екодім» грали переможці першості України серед аматорів.

Потужною виглядала збірна вінницьких ветеранів волейболу «Локомотив» (вона регулярно тренується на волейбольному майданчику біля Центрального міського стадіону, який раніше мав саме цю назву). За неї виступали колишні гравці відомих професійних команд – майстри і кандидати в майстри спорту.

Фаворитам протистояли команди школи № 31, аграрного університету і пляжу «Хімік».

Ветерани здолали молодь

Колективи змагалися в кожному матчі до двох перемог по партіям. Це був не пляжний волейбол, в якому на майданчику в кожній команді лише по два гравці. А класичний – де борються «стінка на стінку» по шість волейболістів.

Турнір судили незвичні арбітри – представниці прекрасної статі. Організатори змагань свідомо запросили дівчат-суддів, щоб дати їм необхідну практику.

Після напружених баталій на палючому сонці першу трійку місць посіли найбільш титуловані команди. Дещо здивувало лише те, що ветеранська команда «Локомотив» спромоглася випередити молодь. Срібні нагороди – у збірної ВДПУ, бронзові – у «Екодому».

В команді вінницьких ветеранів найбільш титулованим був екс-гравець вінницького клубу суперліги СК ВПС, тренер азербайджанської команди, яка бере участь в єврокубках, майстер спорту Васіф Талібов.

– В цьому турнірі мені було цікаво позмагатися, адже на старт вийшли і професіонали, і аматори. Все ж для мене це в першу чергу відпочинок з друзями на свіжому повітрі. Також ми тут вшановуємо пам’ять загиблих у АТО, – сказав Васіф Талібов.

Перший млинець – не глевкий

БФ «Блаженні милостиві» було створено в січні цього року. Волейбольний турнір – це перший спортивний захід, який він провів.

– Плануємо організовувати баталії з різних видів спорту тепер частіше – можливо, з нагоди важливих державних свят. Адже 10 % коштів нашого фонду ми можемо витрачати на розвиток фізичної культури і спорту серед молоді. І в першу чергу для підтримки дітей, батьки яких приймали участь або загинули під час бойових дій на Сході України. Також плануємо проводити заходи, пов’язані з релігією, мораллю та християнськими ідеалами; допомагатимемо вихованцям шкіл-інтернатів, – сказав голова БФ «Блаженні милостиві» Андрій Лавренчук. – Але основне завдання нашого фонду – благодійна допомогу сім’ям загиблих в АТО, воїнам-інвалідам. А також особам, які постраждали внаслідок бойових дій на Сході України – переселенцям та учасникам добровольчих військових об’єднань, які з певних причин не можуть отримати довідку про участь в бойових діях.

nocvn5758 nocvn5753 nocvn5754 nocvn5755 nocvn5756  nocvn5750 nocvn5751 nocvn5752 nocvn5743 nocvn5744 nocvn5745 nocvn5746 nocvn5747 nocvn5748 nocvn5749 nocvn5739 nocvn5740 nocvn5741 nocvn5742