На стадіоні Вінницького Палацу дітей та юнацтва выдбувся у восьмий раз після річної пандемічної паузи цей традиційний турнір, сім років він проходив в Калинівці.

     Вадим Нестерчук 24 червня 2013 року на 42-му році життя трагічно загинув від зневоднення в пустелі в Об’єднаних Арабських Еміратах. Він був відомий не тільки, як великий гонщик, але і як бізнесмен, допомагаючи вижити онкохворим дітям, заснувавши благодійний фонд. Він дуже любив спорт, в тому числі і футбол, за розвиток якого завжди переживав, особливо у себе на Батьківщині в Калинівці, часто надаючи допомогу в його розвиток.

     Постійним організатором та ідейним натхненником був тренер спортивної школи відділу освіти м. Калинівка, старший тренер футбольної збірної серед школярів Вінницької області Сергій Миколайович Рабцун, який завжди був спортивним наставником Вадима Нестерчука.

     У цьому традиційному турнірі, після карантину брали участь чотири команди. Велике сприяння успішному проведенню турніру надали обласна та міська асоціації футболу, а також директор спортивного комплексу Дмитро Маліновський.

     Що стосується арбітрів, то допомогу також надала обласна асоціація футболу м. Вінниця, яка є постійним партнером усіх топових турнірів у Вінницькій області.

     Як говорив Рабцун С. Н., без підтримки і керівництва державних структур та меценатів турнір важко було провести. В першу чергу він подякував народному депутату Верховної Ради України Петру Юрчишину, голові Калинівської райспілки, голові Хмельницької районної ради Слабчуку Юрію Олексійовичу, заступнику голови територіальної громади м. Калинівки та багатьом іншим.

     На урочистому відкритті цього Всеукраїнського турніру, після Гімну України було оголошено хвилину мовчання, пам’яті Вадима Нестерчука. Потім до юних футболістів звернувся голова фізичного виховання і спорту, освіти науки України Геннадій Бочаров. А також з побажаннями до юних футболістів виступив Анатолій Таранюк (полковник запасу, начальник артилерії танкової бригади).

     Всього протягом ігрового дня було зіграно 4 поєдинки в форматі великого поля (10+1). Кожен тайм проходив по 20 хвилин, в яких команди показали свою майстерність, отримуючи в свій особистий час великий досвід.
У першій грі зустрілися ФК “Поділля” (Хмельницьк) – ДЮСШ (Калинівка). Ця гра була напруженою, тільки пенальті визначили переможця, в яких фортуна посміхнулася хлопчикам з Хмельницька. В основний час рахунок був (1:1) по пенальті (6:5).

     У другій грі з’ясовували свої стосунки команди “Олімпієць” (Житомир) – “Поділля-1” (Хмельницьк). У цій зустрічі явним фаворитом була команда з Хмельницького. У 1-му таймі 2 м’ячі забили: Денис Закотянський (з пенальті) і Тимофій Буган з гри.

     У другому таймі стався автогол, який посміхнувся команді Хмельницька. Четвертий м’яч забив Максим Ярощук, впевнена перемога (4:0) юних футболістів Хмельницька.

     Після невеликої перерви на чудовий футбольний газон спортивного комплексу Палацу дітей та юнацтва почали вести боротьбу команди “Поділля-2” (Хмельницьк) і “Олімпієць” (Житомир). У цій зустрічі гра була рівна, відкрив рахунок Лев Остапчук (Житомир), зрівняв в 1-му таймі Дмитро Никонов (Хмельницьк). Він же в кінці зустрічі забив 2-й переможний м’яч. Це була вольова перемога футболістів “Поділля-2” (1:1, 2:1).

     У заключній зустрічі цього пам’ятного турніру зустрілися команди “Поділля-1” (Хмельницьк) – ДЮСШ (Калинівка). У цій зустрічі красиво грюкнути дверима налаштовані були дві команди, які дійсно показали швидкісний видовищний футбол. Відкрили рахунок знову гості, Ілля Середюк вийшов один на один з воротарем Калинівки, забивши м’яч у ворота (1:0).

     На початку другого тайму Макс Ямчишин (Калинівка) з пенальті зрівняв результат. Але невтомний Денис Закотянський (Хмельницьк) після відмінної передачі Іллі Середюка забиває другий м’яч і приносить своїй команді важливу перемогу (2:1).

     Готували команди до цього турніру і керували “Поділля-1” (Іраклієнко Олександр), “Поділля-2” (Михайло Булкін), “Олімпієць” Житомир (Вадим Малий), ДЮСШ Калинівка (Сергій Рабцун).

     В урочистому закритті цього традиційного пам’ятного турніру, брали участь: довірена особа народного депутата України Галина Ярова, заступник голови комітету фізичної культури і спорту Калинівської міської ради Володимир Горук, спортивний директор обласної асоціації футболу Ігор Павленко, голова Хмельницької районної ради Юрій Слабчук, який кожній команді вручив тренувальні футбольні м’ячі.

     Перше місце поділили Хмельницькі команди “Поділля-1” і “Поділля-2”, друге місце посіли юні футболісти команди “Олімпієць” (Житомир), третє – ДЮСШ (Калинівка).

     Були відзначені і кращі гравці цього футбольного свята, яке було організовано на найвищому рівні.

     Підростаючими футбольними зірками назвали – Віктор Мудрик, Данило Сепцов, Денис Сіріков, Ярослав Кліщук і Мухамед Алі.
Кожна команда і кращі гравці були нагороджені гарними кубками, медалями, дипломами та пам’ятними сувенірами.

     Після цього нагородження футбольне свято закінчилося і організатори пообіцяли, що в наступному році планують запросити близько 10 команд з України.

     Восьмий турнір пам’яті Вадима Нестерчука, який пройшов у Вінниці подарував усім юним футболістам дух олімпізму, мир, спокій і добро. Цей чудовий літній день надав усім натхнення, оптимізму і впевненості в своїх силах, а також незламної віри в успіх своєї команди. Про це завжди мріяв чудовий Калинівський автогонщик Вадим Нестерчук.

Володимир СІМАЧОВ,
член АСЖУ

SHARE