У Вінниці, в 25-метровому басейні міського палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, 21 – 22 квітня відбулися XI Всеукраїнські змагання з плавання пам’яті Марії Гавриш. Нагадаємо, вона була фіналісткою Олімпійських ігор у Хельсінкі (1952 р.), 14-разовою чемпіонкою Радянського Союзу, 29-разовою рекордсменкою СРСР та України. Змагання пройшли за підтримки відділення НОК України у Вінницькій області, спорткомітету і управління освіти Вінницької міської ради, обласної федерації плавання та спонсорів.

На урочистому відкритті були: дворазовий срібний призер Олімпіад з плавання голова відділення НОКУ Павло Хникін, заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради Роман Семчук, головний спеціаліст департаменту освіти Вінницької міської ради Олександр Слободинський і директор міського палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної Світлана Мусійчук.

– Чудово, що ці змагання об’єднали нас зі спортсменами міста-побратима Кельце. Вже склалася гарна традиція. Наші плавці їздять на турніри до Кельце, а польські спортсмени вже вдруге завітали до Вінниці. Змагання пам’яті Марії Гавриш відбуваються за олімпійськими принципами – в дусі дружби між представниками різних країн і народів, – зазначив Павло Хникін.

– Цей турнір є надзвичайною подією в житті Палацу. Бо завдяки ньому наш заклад вчергове підтверджує репутацію одного з центрів розвитку спорту у Вінниці, – сказала Світлана Мусійчук.

На блакитні водні доріжки виходили  110 юнаків і дівчат. Серед них були плавці Кельце (Польща), Тернополю, Чернівців, Хмельницького, Вінницького СК «Маяк» та три команди Вінницького Палацу дітей та юнацтва. Окремо змагалися представники двох вікових категорій – 2000 – 2004 р.н. і 2005 р.н. та молодше.

Було розіграно 28 комплектів нагород в особистому заліку (загалом серед юнаків і дівчат). Молодші діти виступали на 50-метрівці всіма способами та на 100-метрівці комплексним плаванням. Старші плавці долали дистанції 100 метрів і 200 метрів кожним способом, а також 200-метрівку комплексом.

Найбільше нагород виграла перша команда Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, хоча офіційного командного заліку й не було. Також два комплекти нагород розігрувалися в естафетах (по 2 юнаки і дівчини) – 4 по 50 метрів вільним стилем і комбінованій (всіма способами плавання). В обох перемогли вінничани, далі – Кельце і Хмельницький.

Кращим спортсменом турніру за сумою набраних очок виявився Віктор Хникін (Вінниця), який став переможцем на 100-метрівці батерфляєм та вільним стилем, а також на 200-метрівці комплексом. Кращою спортсменкою змагань виявилася Анна Боровська (Кельце, Польща) – вона виграла 200-метрівку брасом і комплексним стилем та заплив на 100 метрів брасом. В категорії «кращий іноземний спортсмен» нагородили Анну Боровську і Петра Нестуя (Кельце, Польща), який виграв заплив на 200 метрів вільним стилем і став віце-чемпіоном на 100-метрів батерфляєм.

Марія Гавриш принесла країні перше залікове «золоте» очко на Олімпійських іграх 1952 року, посівши там 6-е місце. Там вона виступала на 200-метрівці брасом. Тому на меморіалі особливо нагороджували призерів в цьому виді програми. Серед старших дівчат чемпіонкою стала Анна Боровська (Кельце), другою – Елізабель Гібаєв (Вінниця), третьою – Вікторія Шпінда (Хмельницький). Серед старших юнаків на 200-метрівці брасом переміг брат Анни Боровської Якоб, далі – Віктор Андрушків (Тернопіль) і Андрій Курушкін (Вінниця).          телефон 001 телефон 010 телефон 014 телефон 016 телефон 023 телефон 025 телефон 027 телефон 035 телефон 044 телефон 061

SHARE