9-10 травня в «Льодовому клубі» відбувся Всеукраїнський турнір з шорт-хокею з шайбою серед дітей 2012-2013 р.н., в якому взяли участь команди «Київ» та «Київ-2» з Києва, «Дніпро» з Херсону,  «Патріот» та «Вінниця-2» з Вінниці,  «Морські вовки» з Одеси.

     Відразу в перший день змагань лідерство турніру захопила команда вінницьких «Патріотів», зігравши з херсонською командою «Дніпро» з рахунком 11:1 та з одеськими «Морськими вовками» – 7:2 , і вже у другий день трималась до кінця, виборовши в результаті перемогу над хокейними командами «Київ» та «Київ-2» з рахунками 7:4 та 14:2 відповідно.

     Таким чином тріумфував «Патріот», перемігши в усіх матчах. Друге місце посіла команда ХК «Київ», а бронзовими призерами турніру стала команда «Дніпро».

   – Мій син займається хокеєм з 5-ти років. Обрали цей чоловічий та мужній вид спорту, тому що багато років поспіль їздили сім’єю та з друзями на чемпіонати Світу з хокею в різні країни, і згодом почали трохи засмучуватись, що вболіваємо за інші команди, а не за українців, – розказала мати одного зі спортсменів Павла та вболівальниця вінницької команди Наталія Фофанова, ­– тож, коли син обрав цей вид спорту для занять, відразу ж підтримали його такий вибір. Тренування проходять шість разів на тиждень і Павло вже досяг певних успіхів – грає в свої 8 років на рівних в команді старших на рік-півтора за нього хлопців.

     Матчі викликали бурхливі емоції та цікавість у глядачів. Батьки та фанати зимового виду спорту активно вболівали за свої команди, особливо приємно було бачити і хлопців та дівчат, які теж підтримували друзів по команді. До речі, в такого роду турнірах в одній команді на лід можуть виходити одночасно як хлопці, так і дівчата до 14 років. Чотири дівчини з різних команд теж взяли участь в цьому турнірі та на рівних боролися із хлопцями.

     Довідково:  Шорт-хокей – різновид хокею, де грають по 4 людини від кожної команди (бувають формати турнірів 3 на 3). Змагання проходять на майданчику в два рази меншою, ніж в звичайному хокеї з шайбою. Раніше різновид цього спорту використовувалася для молодіжних команд, так як вимагає меншої витрати енергії і сил, але на сьогодні цей напрямок динамічної гри, в якій кожен учасник бере активну участь,  стрімко розвивається.

 

                                                                                                    Лана Свєтлова

SHARE