На Паралімпійських іграх-2020, що пройдуть у Токіо (Японія), Вінниччину представлятимуть як мінімум три спортсмени. Ліцензії вже здобули такі представники Вінницького регіонального центру «Інваспорт»: Олексій Денисюк (кульова стрільба), Мар’яна Шевчук (пауерліфтинг) і Антон Швець (паратхеквондо). Водночас кандидатами до параолімпійської збірної, що виступить у Токіо, є Марія Шпатківська (легка атлетика, метання спису), Борислав Нікротюк (пауерліфтинг) та Івана Цапцина (паратхеквондо). Вони спробують завоювати путівки на Паралімпіаду на чемпіонатах і Кубках світу та Європи.

   – До цього нашу область на Паралімпіаді чи Дефлімпійських іграх (серед спортсменів із вадами слуху) представляли найбільше два спортсмени. Тобто зараз вже маємо своєрідний рекорд. Антон Швець та Івана Цапцина – із Ладижина. Марія Шпатківська родом із Козятину, але зараз навчається у Вінницькому педуніверситеті, тренується там під керівництвом Тетяни Дідик, тому представляє це місто. Решта паралімпійців – також із Вінниці, – розповів начальник Вінницького регіонального центру «Інваспорт» Дмитро Лукавий.

   Він високо оцінив перспективи наших паралімпійців в Токіо.

   – Приміром, Мар’яна Шевчук є чемпіонкою і рекордсменкою світу серед спортсменів із вадами опорно-рухового апарату і нині вважається № 1 планетарного рейтингу. Її рекорд (131,5 кг) у ваговій категорії до 55 кг) досі ніхто не побив. На попередній Паралімпіаді Мар’яна Шевчук посіла четверте місце. Тоді дівчині було 18 років і вона дебютувала на змаганнях найвищого рівня. Нині Мар’яна Шевчук значно покращила свої результати, – розповів Дмитро Лукавий.

   Водночас пан Лукавий жодних прогнозів він не робить. Мовляв, конкуренція на Паралімпіаді і дуже серйозною, і тому загадувати наперед не варто. Нагадаємо, на попередніх Паралімпійських іграх-2016 в Ріо-да-Жанейро (Бразилія) Вінниччину представляли два спортсмени. Окрім Мар’яни Шевчук, це був Олексій Денисюк, який став бронзовим призером. Тобто, вочевидь, наявний прогрес. Недарма в 2019 році провідні представники Вінницького регіонального центру «Інваспорт» отримували 8 президентських стипендій, 1 – Кабінету міністрів України, 10 – обласних і 1 районну стипендію.

   – В першу чергу це заслуга спортсменів та їхніх наставників, які є заслуженими тренерами України. Тренер Антона Швеця Сергій Брушніцький водночас є тренером національної збірної із паратхеквондо. Не менш кваліфікованим є і наставник пауерліфтерів Олег Пакула. Водночас наші паралімпійці мають необхідну підтримку від держави – на тренувальні збори, інвентар тощо. Приміром, в 2019 році для Олексія Денисюка придбали два сучасних пістолети і монокль. Взагалі фінансове забезпечення регіонального центру «Інваспорт» є дуже пристойним, – продовжує Дмитро Лукавий.

SHARE