«Спорт в моєму житті займає друге місце, після Бога і родини»

Роман Вакалюк зі своїм провідним вихованцем – призером чемпіонату Європи серед молоді Олексієм Токарчуком
Роман Вакалюк зі своїм провідним вихованцем – призером чемпіонату Європи серед молоді Олексієм Токарчуком

 

39-річний вінничанин Роман Вакалюк офіційно став тренером з боксу 17 років тому, в 1998 році. Але допомагав тренувати юних боксерів і раніше, ще в студентські часи.

Нині Роман Вакалюк – старший тренер відділення боксу МКДЮСШ «Вінниця» і тренер обласної Школи вищої спортивної майстерності. Він займається з Романом Головащенком, чинним чемпіоном світу за версією GBC, інтернаціональним чемпіоном IBO і інтерконтинентальним чемпіоном WBC-A. А також опікується перспективними боксерами-любителями, призерами чемпіонатів Європи і України.

– Як Ви почали тренувати Романа Головащенка, адже він тривалий час боксував в Європі?

– Він займався в мене, коли ще виступав на юнацькому рівні. Потім тривалий час боксував у Німеччині. Романа Головащенка запросив повернутися і виступати в змаганнях за професійною версією AIBA Pro Boxing (APB) президент Федерації боксу України Володимир Продивус. Нині наставником Романа Головащенка разом зі мною є тренер збірної України серед важковиків Віталій Міхеєнко, а розвитком його кар’єри опікується відомий менеджер Донатас Піскун.

– З ким займаєтеся з відомих боксерів-аматорів?

– В першу чергу виділю перспективних молодих вінницьких боксерів, які нещодавно перейшли у дорослий бокс. Це призери чемпіонатів Європи і неодноразові чемпіони України Олексій Токарчук і Віталій Терещук.

Потенціал лідерів вінницького боксу можна буде оцінити на Кубку України серед чоловіків, який пройде в березні цього року.

– Хто з вінничан нині входить до складу дорослої збірної України?

– Це чемпіон України-2014, перший номер команди Тарас Головащенко.

Він готується до виступів в складі колективу Всесвітньої серії боксу (WSB) «Українські отамани». Також до складу національної команди входять призери чемпіонату України-2014 Денис Солоненко, Сергій Богачук і Денис Козарук. Не можна сказати, що вони запасні. Адже до Олімпіади нині ведуть одразу три шляхи: APB (там, окрім Романа Головащенка, виступає й вінничанин В’ячеслав Кисліцин), WSB (олімпійські путівки нададуть лідером рейтингу) і класичний аматорський бокс (чемпіонат світу). Тобто фактично збірних країни є кілька.

– Яких найвищих результатів Ви досягли в якості спортсмена і тренера?

– Одразу зазначу, що не завжди сильний боксер стане класним тренером. Я був чемпіоном України серед молоді, призером крани серед чоловіків, неодноразовим призером міжнародним змагань. Є майстром спорту України.

Але основні мої досягнення – на тренерській ниві. Мої вихованці неодноразово були призерами і переможцями чемпіонатів України, Європи і престижних міжнародних турнірів. Назву, приміром, майстра спорту міжнародного класу Івана Нестеренка, чемпіона України і призера чемпіонату Європи серед школярів Дмитра Терещука.

Що для Вас бокс і спорт взагалі?

– Це важлива частина мого життя. Бокс – це не лише робота, але й приємне спілкування з колегами і вихованцями, радість перемог і гіркота поразок.

Спорт в моєму житті займає друге місце, після Бога (я віруюча людина) і родини.

Весь вільний час намагаюся присвятити сім’ї . Разом багато гуляємо, відпочиваємо. Наприклад, залюбки відвідуємо аквапарк.

– Якою є роль спорту для суспільства в такий непростий для країни час?

– Вважаю, що людина, яка не займається спортом, з часом втрачає сенс життя. А ось ті, хто веде здоровий образ життя, завжди мають натхнення, бажання творити, працювати і розвиватися. Все це справедливо в будь-який час, незалежно від ситуації в країні.

– Маєте спортивну родину?

– Брат Денис – майстер спорту, і також з боксу. Моя дружина Тетяна ніколи не була активною спортсменкою, проте є завзятою фізкультурницею. Коли ми тільки почали зустрічатися, вона дуже багато бігала. Для Тетяни неодноразово подолати 5-кілометрову дистанцію – не проблема.

Виховую двох дочок. Старша, восьмирічна Маша, з трьох років займається художньою гімнастикою, а також захопилася бально-спортивними танцями. Вдома з нею займаюся загальнофізичною підготовкою. Молодшій, 3,5– річній Христині, подобається спортивна ходьба і біг. Такі заняття є запорукою майбутніх спортивних успіхів.

– Останнім роками спорт у Вінниці прогресує чи деградує?

– На щастя, вінницький міський і обласний спорт очолюють обізнані керівники, фахівці галузі. Чималу підтримку відчуваємо з боку обласної федерації боксу, спонсорів. Тому можна очікувати високих результатів – зокрема, в боксі.

Роман Вакалюк зі своїм провідним вихованцем – призером чемпіонату Європи серед молоді Олексієм Токарчуком