У Житомирі в останній день січня, проходив традиційний зимовий турнір з футболу під назвою «Різдвяний марафон». Взяли в ньому участь команди ветеранів вікової категорії 40+.  Змагання проходили у відкритому манежі спортивної бази «Полісся».
    В фіналі визначали чемпіона турніру і срібного призера. До групи А увійшли чотири команди: ФК «Овруч», «Авангард» (Новоград-Волинський), «Іоланта» (Житомир), «Граніт» (Черняхів).  В першому турі дебютант ветеранського турніру «Іоланта» перемогла з рахунком 1:0 «Граніт» (Черняхів), а ФК «Овруч» та «Авангард» підписали мирову угоду з рахунком 0:0. В другому турі черняхівці з рахунком 1:0 перемогли Новогад-Волинський «Авангард». А житомирська «Іоланта» з рахунком 2:0, завдала поразку футболістам «Овруча» з Овруча. В заключному турі групи «А» ФК «Овруч» задовольнився нульовою нічиєю з «Гранітом», а «Іоланта» здобула 3 очки в не зіграному матчі з «Авангардом». Таким чином «Овруч» третій, «Авангард» — четвертий. «Граніт», маючи в активі 4 бали, фінішував в своїй групі на 2-у місці.
     Групу «В» склали «Полісся» (Житомир), «Фанат» (Пулини), «Технофон» (Любар) та гості з Вінниччини — Козятинський «Моноліт». У першому турі «Полісся» Житомир переміг «Фанат» Пулини з рахунком 3:0. «Моноліт» (Козятин) в напруженій боротьбі з рахунком 1:0 здолав «Технофон» (Любар). У другому турі «Технофон» (Любар) поступився 1:2 Житомирському «Поліссю», а «Моноліт» з рахунком 1:0 переміг пулинчан. В третьому турі зійшлися лідери групи «Полісся» (Житомир) та «Моноліт» (Козятин). З рахунком 0:2 матч завершився на користь козятинських футболістів. В грі престижу «Фанат» (Пулини) поступився команді з Любара 1:5 В матчі за 3-тє місце «Полісся» в красивому стилі з рахунком 5:1 переграло каменярів Черняхова.
     Старожили «Різдвяного марафону» – наш «Моноліт» – взяли верх над дебютантом турніру «Іолантою». Рахунок гри 3:0 на користь досвіду і класу гравців. Команду «Іоланда» козятинські футболісти перемогли на класі, а сильне за складом «Полісся» здолали завдяки правильно обраній тактиці. З іншими командами групи «В» наші земляки грали так, на скільки зусиль потрібно було для перемоги. Тож перемога футболістів «Моноліта» заслужена. На адресу наших земляків по завершенні турніру було сказано багато теплих слів. Спортивному керівництву Житомирщини під час офіційної церемонії нагородження призерів хотілося привітати з перемогою футболістів свого краю та, як справжні оцінювачі футболу сказали наступне:
— Футбол змінюється і підхід до нього також. Збори й сама організація ветеранських команд із кожним роком стає все кращою. Хочемо у новому сезоні налаштувати учасників усіх змагань лише на яскраві й позитивні емоції. Ми, зі свого боку, доточимо організаційну складову у ветеранському футболі до максимального рівня, — підкреслив голова Житомирської обласної асоціації футболу Руслан Павлюк.
     По приїзду «Моноліта» з Житомира ми поспілкувалися з граючим тренером команди переможця Павлом Луцюком:
— Ми турнір в Житомирі кожного року розглядаємо, як етап підготовки ветеранської команди «Моноліт» на першість зимового футболу Вінницької області, який пройде в березні місяці у Вінниці.
— То команда ветеранів нашого міста вже готова відстоювати честь нашого краю на спортивній арені? — запитали ми у Павла Луцюка.
— Якщо збережемо склад і всі будуть здорові, не буде травмованих гравців, то мабуть так. Тільки я в майбутнє дивлюся, але наперед не загадую, — сказав тренер.
                                                                                                                     Володимир Сімачов-член АСЖУ
SHARE