Шаховий товариський матч між командою «Романтик» із міста Вінниці та командою ДЮСШ «Юність» (на чолі із старшим тренером Віталієм Кириченком) із міста Білої Церкви (Київська область) відбувся у приміщенні компанії «SkySoft.tech» 16 серпня. В турнірі взяли участь діти різної вікової категорії, які грали між собою та приносили очки в загальнокомандний залік.

   «Ми вже вдруге надаємо діткам приміщення для проведення змагань із шахів, вручаємо їм призи. Їм тут дуже подобається, оскільки мають можливість не просто позмагатися між собою, алей також пограти у настільний футбол, дартс, настільний теніс і на ігровій приставці. Це все розташоване у нашому закладі», – розповідає директор компанії «Sky Soft» Юрій Поремський.

   Гості із Білої Церкви ще вранці прибули до міста Вінниці і їм влаштували культурну програму, у рамках якої показали пам’ятки нашого міста. Після цього вони прибули на товариський матч.

   «У турнірі беруть участь по тринадцять гравців із кожної команди. Ми їх розділили на три групи за силою: в одній групі – шахісти із першим дорослим розрядом, в іншій – з другим, в третій групі – із третім розрядом та менше. Важливо те, що вінничани грають тільки з білоцерківцями і між собою не змагаються, точно так само, як і гості товариського матчу. Таким чином кожний грає по п’ять турів і в кінці ми сумуємо набрані очки», – розповідає тренер МДЮСШ №6 Михайло Шафір.

   «Я займаюся шахами по дві-три години щодня. Беру участь у багатьох змаганнях, а найбільш пам’ятним для мене став Чемпіонат України у Миколаєві, який я виграла. Тоді мені було вісім років і я виступала у віковій категорії до десяти років зі швидких шахів. Це була дуже важлива перемога для мене, оскільки ніхто у це не вірив, окрім мого батька, який завжди підтримував. Я самотужки тренуюся і виступаю на індивідуальних турнірах та командних, у складі клубу «Романтик». Перед початком турнірів намагаюся завчасно прибути на місце проведення, щоб подивитися на місце, де проходитимуть змагання. Мені важливо, де я буду грати, яка там буде акустика», – розповідає учасниця змагань із міста Вінниці Вікторія Біляк.

   У підсумку, вінничани захопили ініціативу  вже після першого туру, завершивши його із рахунком 11,5:1,5. Після цього у команді почали проводити заміни, щоб усі діти отримали змогу взяти участь у цій зустрічі (вінничани заявили на товариський матч відразу 17 шахістів, а гості – 13). У результаті, після п’яти турів, господарі отримали перемогу із рахунком 43:22. Кожний із учасників отримав призи від компанії «Sky Soft», а також подарунки від ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» із олімпійською символікою. Також, «особливі» призи отримали кращі шахісти у складі кожної із команд. Серед вінничан такими стали: у першій групі  Євгеній Шафір; у другій – Володимир Шафір та Ангеліна Богомживуща; у третій – Назар Григоренко і Вікторія Швець.

   Після турніру на усіх учасників чекав спільний похід у місцевий зоопарк.

Андрій МАКРУШИН  

 

SHARE