У Вінниці пройшла конференція Вінницької територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос».  На ній були присутні 12 членів президії, 31 делегат із місцевих спортивних організацій області, а також запрошені гості – голова відділення НОК України у Вінницькій області дворазовий срібний олімпійський призер Павло Хникін, голова ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець і голова Асоціації ОТГ Вінницького регіонального відділення Віталій Мазур.

     Підсумки роботи за рік підбив заступник голови Вінницької територіальної організації «Колосу» Микола Радіонов. Він нагадав про наші звитяги на Всеукраїнських змаганнях у Скадовську серед голів сільських, селищних та об’єднаних громад, де представники Вінниччини виступали вже вп’яте. Зокрема, голова Кулизької сільської ради Літинського району Олена Мазуренко вчергове перемогла в іграх із шашок серед жінок, а староста Савинецької громади Тростянецького району Василь Марущак посів друге місце у змаганнях з настільного тенісу.

     Також Микола Радіонов розповів про змагання серед дітей, молоді, студентів та ветеранів спорту, якими опікувався вінницький «Колос» у 2020. Наймасовішими були ігри з футболу і волейболу, а також спартакіади «Хто ти, майбутній олімпієць?» і «Золотий колосок».

     Йшлося й про те, що Вінницька організація «Колос» за останні п’ять років стабільно утримує лідерство в обласному заліку серед спортивних товариств і відомств.  Хоча є і невирішена проблема: для спортивної бази «Колос», яка потребує реконструкції, поки що не знайшли інвестора.

     Заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» Вадим Мохник розповів, що представники організації у 2020 році взяли участь у чотирьох комплексних змаганнях для дорослих і трьох – для дітей, провели дев’ять власних комплексних змагань (три з яких – дитячі). Наймасовішими серед них були обласні сільські спортивні ігри Вінниччини, які були присвячені пам’ятній даті – 70-річчя з дня утворення товариства «Колос».

     Голова ВТО ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк нагадав, що урочистості із нагоди 70-річчя відбулися на батьківщині «Колоса» – у селі Березівка Чернівецького району. Там були не тільки «колосовці», але й спортивна громадськість, ветерани спорту та прихильники оздоровчого руху. Загалом пам’ятні відзнаки і грамоти до ювілею організації отримали понад 200 осіб.

     Пан Татусяк акцентував увагу на необхідності докорінних змін у роботі у зв’язку із реформою децентралізації. Зокрема, тепер «колосівські» спортивні керівники мають пропонувати свої послуги головам новостворених територіальних громад. При цьому ще необхідно витримувати конкуренцію зі спортивними клубами, які також починають започатковувати навіть у сільській місцевості на Вінниччині.

     – «Ми змінюємо формат своєї діяльності. Робитимемо акцент на розвитку масового спорту, пропаганді здорового способу життя», – зауважив пан Татусяк.

     На конференції було урочисто підписано угоду про співпрацю між Вінницькою територіальною організацією ВФСТ «Колос» і відділенням Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області. Голова «колосівців» Вінниччини Сергій Татусяк запевнив, що його територіальна організація пропагуватиме олімпійські цінності в районах.  А Павло Хникін висловив сподівання на плідну співпрацю, використовуючи розгалужену мережу «Колосу».

     Було затверджено план роботи Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» на 2021 рік. Обрали нового заступника Вінницької територіальної організації. Ним став Валерій Швець, який нещодавно став директором обласної СДЮСШОР із легкої атлетики. Він відповідатиме за підготовку спортсменів високого класу і матиме завдання виховати двох учасників Олімпійських ігор 2024 року.

     Наприкінці конференції відбулося нагородження з організації спортивно-масової роботи серед РО ФСТ «Колос». Перемогу здобула Жмеринська районна організація.  На другому місці – Тиврівська районна організація, на третьому  – Крижопільська районна організація. В обласних літніх сільських спортивних іграх до 70-річчя «Колосу» трійку кращих склали Браїлівська сільрада (Жмеринський район), Березівська сільська рада (Чернівецький район) і Чечелівська сільська рада (Гайсинський район).

Михайло ШАФІР

SHARE