10 вересня видалося дуже активним як для голови відділення НОК України у Вінницькій області Павла Хникіна, так і для вінницьких школярів й студентів. Ранкову зарядку о 8.00 прямо на подвір’ї школи-гімназії №24 із учнями провела майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, бронзова призерка І Юнацьких Олімпійських ігор та півфіналістка Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро – Олена Колесниченко. Ця школа-гімназія має репутацію навчального закладу, де і викладачі, і школярі дружать зі спортом та завжди відкриті для активностей, та спілкування зі спортсменами. Тому «Олімпійський урок» видався також дуже активним. На початку заходу, як тільки заграла музика, діти відразу почали танцювати, стрибати, а за декілька секунд вже підхопили рухи відомої легкоатлетки. Один із найвідоміших вінницьких спортсменів Павло Хникін відзначив тих, хто найбільше доклав зусиль та вправності у виконанні не зовсім простих вправ, та подарував футболки з гаслом «Спорт – це круто!», а решта дітей отримали олімпійські сувеніри.

О 8.30 на факультеті фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського був проведений інший Олімпійський урок. Серед запрошених був майстер спорту з легкої атлетики, учасник І юнацьких Олімпійських ігор Вадим Адамчук. Вадим розповів студентам як відбувались ігри, ділився досвідом та давав поради. Після цього було проведено вікторину з питаннями про Олімпійські ігри, де студенти давали відповіді та отримували цінні призи з олімпійською символікою від національного олімпійського комітету.

А вже о 12.00 на стадіоні  загальноосвітньої школи №33 було проведено спортивно-масове дійство, присвячене «Олімпійському дню та Олімпійському тижню». Для учнів 3-7 класів були створені локації з видами спорту (легка атлетика, чирлідинг, спортивні ігри, боротьба і т.д.), де проводились майстер класи відомими спортсменами та тренерами-викладачами, серед яких знову таки був учасник І юнацьких Олімпійських ігор Вадим Адамчук. Він ознайомив учнів з  видами легкої атлетики і власним прикладом демонстрував техніку виконання вправ.

І вже о 13.00 дворазового срібного олімпійського призера разом із донькою Лізою, яка, до речі, теж займається плаванням, на «Олімпійському уроці» зустрічали восьмикласники школи-гімназії №2, де Павло розповів, що почав займатися спортом у сім років, тому що постійно хворів і зовсім не виділявся серед інших плавців. Згодом наполеглива праця на тренуваннях і додаткові заняття вдома (віджимання від підлоги і крісла, додаткові підтягування) принесли позитивний результат. Тому олімпієць порадив підліткам боротися із лінощами, ставити цілі, знаходити мотивацію, досягати успіхів та ставати кращими з кращих. Особливу увагу Павло Хникін приділив модним у молодого покоління гаджетам і комп’ютерним іграм. Замість безцільно згаяного часу біля монітору він порадив обрати собі певний вид спорту і наполегливо займатися ним: «Навіть якщо не будете чемпіонами, зайняття спортом обов’язково стане в нагоді у житті», – підкреслив він. Завершилася зустріч відповідями на запитання і фотографуванням на згадку. Також всі учні отримали сувеніри та подарунки від НОК України.

Таку естафету «Олімпійських уроків» могли організувати лише спортсмени-чемпіони, які надихнули молодь на зайняття спортом.

 

                                                                                          Лана Свєтлова

SHARE