44AIqlyuQFk AJsVhljapiMPYgU7Vs69aQ sRRAVhXhgYk ZH2fCG2ROPo

В Хмільнику (Вінницька область) 13 – 15 травня відбувся відкритий Кубок з гандболу серед чоловічих команд ветеранів. Він був присвячений пам’яті тренера Миколи Марченка. Змагання пройшло за підтримки відділення НОК України Вінницької області і спортуправління ОДА.

На старт вийшли 5 команд. Грали в два кола за коловою системою, після чого відбулися стикові ігри. В фіналі сумчани здолали київський «Легіон-21». Третє місце посіла збірна Вінниці. На четвертій позиції – команда Кривого Рогу (Дніпропетровська область), на п’ятій – господарі.
Організатори нагородили призерів кубками, медалями і дипломами. Відзнаки відділення НОК України Вінницької області отримали і кращі гравці змагання за амплуа.

Згідно з регламентом змагань у перший та другий день команди грали у два кола:
Хмільник – Київ 0:2 (4:7;2:5 )
Вінниця – Кривий Ріг 2:1 (3:6;9:1, буліти 3:2)
Суми – Київ 2:0 (8:3;9:6)
Хмільник – Вінниця 1:2 (5:6;5:4, буліти 0:2)
Суми – Кривий Ріг 2:0 (6:4;5:3)
Київ – Вінниця 1:2 (5:6;5:2, буліти 0:2)
Хмільник – Кривий Ріг 0:2 (4:8;8:2)
Суми – Вінниця 2:1 (5:2;4:6, буліти 1:0)
Київ – Кривий Ріг 2:1 (4:5;5:1, буліти 2:1)
Суми – Хмільник 2:0 (5:3;6:5)

14.05.2016
Суми – Хмільник 2:0 (7:3;5:3)
Київ – Кривий Ріг 2:1 (7:4;6:7, буліти 2:1)
Суми – Вінниця 1:2 (3:5;5:4, буліти 1:3)
Хмільник – Кривий Ріг 0:2 (5:6;3:4)
Київ – Вінниця 2:1 (5:2;3:4, буліти 2:0)
Суми – Кривий Ріг 2:0 (5:4;5:4)
Хмільник – Вінниця 0:2 (2:5;5:7)
Суми – Київ 0:2 (7:8;2:4)
Вінниця – Кривий Ріг 2:1 (2:4;5:2, буліти 3:2)
Хмільник – Київ 2:0 (4:7;5:9)

Положення команд у турнірній таблиці після двоколової системи:
1 місце – Суми -12 очків +8( вихід у фінал за 1 місце)
2 місце – Київ -12 очків +6 (1/4 фіналу)
3 місце – Вінниця -12 очків +5 (1/4 фіналу)
4 місце – Кривий Ріг -4 очки (1/4 фіналу)
5 місце – Хмільник -0 очків (1/4 фіналу).
Команди були розподілені відповідно до кубкової системи чвертьфіналів, півфіналів та фіналу.
У ¼ м.Київ «Легіон ХХІ» переміг м.Хмільник – 2:0 (7:1; 6:4), а Вінниця виграла у Кривого Рогу – 2:0 (5:4; 5:4).
У півфінальній грі кияни по булітах переграли вінничан – 2:1 (2:3;6:4, буліти – 2:1), і вийшли у фінал з сумчанами.
У наступній грі Кривий Ріг здобув право грати за третє місце, обігравши команду Хмільника – 2:0 (5:4;8:2).
У матчі за бронзу зустрічались команди Вінниці та Кривого Рогу. Вінничани стали бронзовими призерами змагань, вигравши з рахунком 2:1(6:3;5:4, буліти – 2:0). Кривий Ріг зайняв четверте місце, Хмільник – п’яте.
Апогеєм турніру стала фінальна зустріч між Сумами та Києвом. Перший тайм виграли кияни – 7:4, другий – сумчани – 6:5. У булітах більш спритною була команда Сум – 2:1, яка і стала чемпіоном турніру, завоювавши золоті медалі, срібло – у м.Київ «Легіон ХХІ».
Для популяризації гандболу, видовищності, дотримання правил «фейр-плей» на цих змаганнях були застосовані деякі правила пляжного гандболу. Серед них такі: за кожен виграний тайм зараховувалось 1 очко, другий тайм починався з рахунку 0:0, у випадку рахунку 1:1 по таймах пробивались буліти. Також усі гравці, що були у заявці на матч, зобов’язані взяти участь у грі не менше 1 хвилини. У кожній команді повинні бути ветерани +45, +50, +55 мінімум по одному у кожній категорії, які повинні відіграти не менше 3 стартових хвилин кожного тайму, інакше команда грає у меншості відповідно до доповнення до Регламенту турніру.
Всього за три дні зіграно 24 матчі, які визначили чемпіона та призерів змагань.