За ініціативи молодого й енергійного фахівця баскетболу Сергія Дуся – викладача кафедри фізичного виховання і ЛФК, тренера чоловічої збірної Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова – з 2015 року започатковано проведення змагань Студентської баскетбольної ліги Вінниччини. Цю ініціативу підтримало обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (начальник – Генадій Бочарьов). Для участі в цьому чемпіонаті заявилось 8 студентських команд. Це команди медичного, технічного, педагогічного, аграрного, торговельно-економічного, Донецького ВНЗ (III-IV р.а.), а також транспортного і технічного коледжів. Змагання розпочались із 9 жовтня 2015 року і проводились у два кола.
«Фінал чотирьох» було проведено 20-21 травня 2016 року в чудовій спортивній залі Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова. У першій півфінальній грі команда педагогічного університету (тренер – Ярослав Бондар) з рахунком 79:63 перемогла команду аграрного університету (тренер – Оксана Дуржинська). У другому півфіналі команда технічного університету (тренер – Андрій Горбатий) поступилась міжнародній команді медичного університету (тренер – Сергій Дусь) із рахунком 61:73. У складі команди медиків, крім українців, грали студенти з Йорданії, Палестини, Сенегалу, Нігерії та інших африканських країн.
На другий день у грі за третє призове місце з рахунком 95:71 перемогу над командою технічного університету здобула команда аграрного університету, яка отримала бронзові нагороди. У цікавій і напруженій фінальній грі команда педагогічного університету з різницею лише в 5 очок (82:77) перемогла команду медичного університету і отримала золоті медалі чемпіонів. Звання чемпіонів студентської ліги баскетболу Вінниччини 2015-2016 вибороли майбутні педагоги: Максим Клименчук, Валентин Павельчук, Євген Дуднік, Владислав Корженко, Руслан Абрамюк, Антон Богатир, Вадим Ковальов, Андрій Франчук, Андрій Раковський, Віталій Кравчук, Максим Кобилянський, Володимир Подварський, Олексій Немикин і Юрій Пиріжок. Майбутні лікарі зайняли друге місце й отримали срібні нагороди.
Суддівська колегія змагань визначила і нагородила призами кращих гравців чемпіонату в номінаціях: «Кращий нападаючий» – Сергій Слободянюк (ВНАУ), «Кращий центровий» – Олексій Немикін (ВДПУ), «Кращий захисник» – Кофі Абрефа–бусія (ВНМУ), «Кращий розігруючий» (плеймейкер) – Євген Гандзюк (ВНМУ), «NVP фіналу» (48 очок) – Максим Кобилянський (ВДПУ), «Кращий тренер» – Ярослав Бондар (ВДПУ).
Організатори висловлюють подяку управлінню фізичної культури і спорту облдержадміністрації (начальник – Сергій Чернявський) та обласному відділенню НОК України (голова – Павло Хникін) за допомогу і виділення призів переможцям та призерам змагань. Велика подяка і ректору Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова академіку, доктору медичних наук, професору Василю Морозу та завідуючій кафедри фізичного виховання і ЛФК доктору біологічних наук, професору Ларисі Сарафинюк за сприяння і підтримку розвитку ігрових видів спорту та надання гарних умов для проведення змагань Студентської баскетбольної ліги Вінниччини.
З метою подальшого розвитку цього видовищного і емоційного виду спорту в області у наступному турнірі планується залучити ще більше баскетбольних студентських команд.

Георгій Самков, голови обласної ради ветеранів спорту

SHARE