Взимку вінницькі футболісти не відпочивали, а грали в футзал. З потеплінням поновлюються змагання просто неба. Нюанси їх проведення обговорювали минулого тижня на розширеному засіданні виконкому обласної федерації футболу. Зокрема, там затвердили календар II кола аматорського чемпіонату області та Кубку Вінниччини, починаючи зі стадії чвертьфіналів.

Засідання вів голова федерації Ігор Гатауллін, а до президії входили переобраний на посаді виконавчий директор федерації Михайло Прозоровський, начальник обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міносвіти Геннадій Бочаров, імениті ветерани гри № 1 Павло Касанов і Василь Блінніков. Йшлося, що з обласного бюджету на фінансування федерації додатково виділено 100 тисяч гривень. Їх вирішили повністю витратити на закупівлю футбольних м’ячів і форми для юнацьких команд області.

З метою допомогти молоді виконком федерації запровадив обов’язкову вимогу наявності на полі хоча б одного гравця 1996 р.н. і молодшого, причому змінити його можна лише на однолітка.

– Тенденція залучати молодь до основи команд є сучасною. Наприклад, нині в основі клубу Прем’єр-ліги «Карпати» (Львів) грають два футболісти 1997 р.н. – сказав Ігор Гатауллін.

Переобрали керівництво і персональний склад комітетів федерації. Голова комітету арбітрів Михайло Куниця розповів, що суддів допускатимуть до обслуговування обласних змагань лише в разі здачі екзамену (з використанням комп’ютерної програми) і тесту ФІФА з фізичної підготовки.

Торкнулися спірних ситуацій, пов’язаних з арбітражем. Ігор Гатауллін наполягав на жорсткому покаранні упереджених суддів, але водночас допустив можливість помилок з об’єктивних причин та неоднозначного тлумачення динамічних ігрових ситуацій.

Старший інспектор з особливих доручень обласного УМВС майор міліції В’ячеслав Попенко привернув увагу до необхідності залучення на матчі аматорів достатньої кількості правоохоронців. Для цього організатори мають заздалегідь повідомляти органи місцевої влади і внутрішніх справ.

nocvn5226 nocvn5218 nocvn5219 nocvn5220 nocvn5221 nocvn5222 nocvn5223 nocvn5224 nocvn5225 nocvn5215 nocvn5216 nocvn5217