Сьогодні одним з пріоритетних напрямків є пропаганда спорту, залучення до фізичної культури населення, залучення молоді до здорового способу життя і змістовного спортивного сімейного дозвілля.

   Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні проводиться з 1994 року. Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX століття. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін, Ігор Беланов і Андрій Шевченко, відзначені «золотими м’ячами». Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

   Свято фізичної культури і спорту люблять і відзначають в Україні всюди. Це День тренера, День спорту і урочиста дата для всіх, хто цінує заняття спортом. Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки, яких знають далеко за межами України. Слово «фізична культура» нині не в моді і зустріти його можна хіба що в шкільних щоденниках. Йому на зміну прийшло закордонне слово «фітнес». Але любителі спорту і фізичної культури нікуди не поділися, вони просто стали називати себе любителями фітнесу, які вносять свій внесок в розвиток фізичної культури і спорту.

   У Козятині спорт займав завжди особливе місце. Любителі спортивних заходів є не тільки їх постійними учасниками, а й переможцями обласних, міжрегіональних, всеукраїнських, в тому числі і міжнародних змагань. Свято фізичної культури і спорту в Козятині не обходиться без вшанування кращих спортсменів, тренерів, ветеранів спорту та викладачів фізичної культури. У цей день хочеться особливо відзначити тих, хто захоплює нас своєю майстерністю, силою волі, наполегливістю, прагненням до поставленої мети і гарними перемогами. Прославили Козятин чемпіони світу з кікбоксингу Олександр Яричевський, учасниця чемпіонату Європи з кіокушинкай карате Анна Сас. Волейболісти професійної команди «Політехнік» місто Одеса Ілля Поліщук (майстер спорту) та Ілля Довгий (КМС). Гравці волейбольної команди «Локомотив» місто Харків Андрій Костюк та Ігор Іванов (члени юнацької збірної України). Олег Білецький (майстер спорту з настільного тенісу) ФК «Моноліт» – бронзовий призер чемпіона області з футболу, вперше в історії Козятина, став володарем головного трофею «Суперкубка». Команда настільного тенісу «Іскра» призер клубного чемпіонату України. У цьому році була створена вперше в історії міста міська громадська федерація футболу, яку очолив Олександр Шевчук. Завдяки таким футбольним ентузіастам, як Володимир Добржанський, Олександр Максименко, Павло Занюк в місті народилася футбольна команда «Локомотив» і відразу стартувала у відкритому чемпіонаті Калинівського району по футболу показуючи для початку непоганий результат, збираючи численних глядачів на стадіоні «Локомотив». Але найголовніше для ФК «Локомотив» отримувати задоволення від футболу, а не результат, який обов`язково прийде з часом. За неї виступають міські футболісти, серед яких юне і старше покоління любителів футболу. У наступному році команда «Локомотив» планує брати участь в Обласній першій лізі.

   Другий рік поспіль міська команда з армспорту стала чемпіоном області, завоювавши головний Кубок. Ось уже багато років нею керує голова федерації з армспорту Руслан Кухар. Тепер кращі силачі Козятина представлятимуть місто Козятин в листопаді на Кубку України.

   Чудовий подарунок до Дня фізичної культури подарував місту зовсім юний бадмінтоніст Дмитро Щербатюк (учень 6 школи). У Харкові на Всеукраїнському турнірі в яких брали участь 164 учасника 2002-2004 і 2005 років народження, він виступав у віковій категорії до 14 років, завоював дві золоті медалі в одиночному і парному розрядах, виконавши норматив кандидата в майстри спорту і був включений до складу юнацької збірної України. Зараз він у складі збірної, готується до міжнародних змагань, які пройдуть в Литві. Так тримати Діма! Не розслабляйся!

   Не можна не згадати братів Кліщук, які починаючи з 2006 року, відкривши на ентузіазмі спортзал «Атлетика», продовжують пропагувати жителям і гостям міста «здоровий спосіб життя».

   У 2018 року кращі спортсмени міста прийняли участь в 67 обласних і Всеукраїнських змагань, тільки міських пройшло – 43. Щорічно проводяться турніри: по волейболу, футболу серед аматорів і ветеранів. Нові фарби придбала міська шахова федерація футболу, очолювана Олександром Іоновим. Кращі шахісти міста беруть участь у всіх «топ» турнірах, але найпрестижнішим і масовим є Всеукраїнський турнір «Kazatin – Rapid».

   У місті великою популярністю користуються: «Веселі старти» для дітей, футбольний фестиваль «Кубок юних футболістів», пляжний волейбол, стрітбол, відкритий Кубок з кіокушинкай карате «Перший крок» під керівництвом тренера Дмитра Живчика, завоював популярність в Козятині зовсім молодий вид спорту кросфіт, голова ГО «Стрітворкаут» Руслан Кухар.

   Також з кожним роком все більше стає популярним рибальський вид спорту. Проводить ці змагання ГО «Козятинський риболовний клуб», керує яким Сергій Матвіюк (депутат міськради). Завдяки цьому багато спортсменів і жителів отримують масу позитиву.

   Вітаємо спортсменів, ветеранів спорту, викладачів фізичної культури, тренерів та всіх прихильників активного і здорового способу життя з Днем фізичної культури. Радість від рекордів, перемог і досягнень залишаються з нами на довгий час. Козятин має спортивні традиції, хороших тренерів і цілеспрямованих спортсменів, які неодноразово доводили свою майстерність на змаганнях різного рівня. А дехто захоплюється спортом цілими сім`ями, адже це запорука здоров`я, впевненість в майбутньому нашої України.

   Дорогі Козятинці! Займайтеся фізичною культурою і спортом! Залучайте до спорту свої сім`ї, друзів і товаришів! Бажаємо всім міцного здоров'я, сильного духу, щастя, яскравих досягнень і перемоги!

Володимир Сімачов – член АСЖУ, журналіст міжнародній спортивній асоціації

SHARE