Чемпіонат Вінницької області серед юніорів та юніорок (до 21 року) відбувся у місті Вінниці 2 лютого. Участь у змаганнях взяли 50 осіб, які представляли 8 команд: МДЮСШ №5 (Вінниця), ВО ДЮСШ «Колос», СК «Ратибор-В» (усі команди із Вінниці), КЗ «ВОК ДЮСШ»
(м. Іллінці),  Шаргородська КДЮСШ, Жмеринська РДЮСШ, Мурованокуриловецька РДЮСШ, Ладижинська ДЮСШ ім. Сагаєва.

   За регламентом змагань передбачався виступ спортсменів у особистих змаганнях в рамках своєї вагової категорії, а також підбивався підсумок у командний залік.

   В результаті, серед дівчат призові місця розподілилися наступним чином: у ваговій категорії до 44 кілограм перше місце посіла представниця МДЮСШ №5 Юлія Бурлак; у ваговій категорії до 48 кілограмів переможницею стала Віра Салієва (ВО ДЮСШ «Колос»); Анастасія Сокиринська (Ладижинська ДЮСШ) та Анна Сташко (МДЮСШ №5) посіли у ваговій категорії до 52 кілограмів друге і перше місця відповідно; третє і друге місця у ваговій категорії до 57 кілограмів за представниками Ладижинської ДЮСШ Вікторією Коломійчук та Олександрою Лисицею, переможницею тут стала Анастасія Чайковська (Мурованокуриловецька РДЮСШ); у ваговій категорії до 63 кілограмів третє місце у Юлії Петрановської, друге – Діани Савчук (обидві – представниці СК «Ратибор-В»), перше місце посіла Олександра Пріщенко із Ладижинської ДЮСШ; Софія Горобець піднялася на першу сходинку у ваговій категорії +78 кілограмів.

    Серед юнаків у ваговій категорії до 50 кілограмів третю сходинку між собою поділили Ігор Черняк та Костянтин Коньшин (МДЮСШ №5), друге місце посів представник ВО ДЮСШ «Колос» Владислав Швець, переможцем став Олексій Кірілов (Шаргородська КДЮСШ). У ваговій категорії до 55 кілограмів треті місце посіли Олексій Власюк (Жмеринська РДЮСШ) та Микола Воронков (МДЮСШ №5), друге – Святослав Гаврилюк (МДЮСШ №5), перше – Максим Зімін (МДЮСШ №5). Бронзовим призером у ваговій категорії до 60 кілограмів став Ярослав Олійник (КЗ «ВОК ДЮСШ»), срібло –  Олексій Кондратьєв, золото – Микола Шрамко (обидва представники МДЮСШ №5). У ваговій категорії до 66 кілограмів на третю сходинку піднявся Максим Білоконь (КЗ «ВОК ДЮСШ»), друге місце у Ельшана Луканюка (МДЮСШ №5), чемпіоном став Олександр Ребар (КЗ «ВОК ДЮСШ). У ваговій категорії до 73 кілограмів місця розподілилися наступним чином: треті – Олег Кособуцький (МДЮСШ №5), Єгор Антонюк (Ладижинська ДЮСШ), друге – Рустам Насіров (Шаргородська КДЮСШ), перше – Рашад Гулузаде (МДЮСШ №5). Срібним призером у категорії до 81 кілограма став Любомий Гудзовський (СК «Ратибор-В»), золотим – Олексій Липко (ВО ДЮСШ «Колос»). Вагова категорія до 90 кілограмів: бронза – Ярослав Калихань (Ладижинська ДЮСШ), срібло – Ілля Корітчук (СК «Ратибор-В»), золото – Владислав Коломієць (ВО ДЮСШ «Колос»). Чемпіоном у ваговій категорії до 100 кілограмів став Владислав Домбровський (ВО ДЮСШ «Колос»).

   У командному заліку першість здобула МДЮСШ №5 (м. Вінниця), друге місце – Ладижинська ДЮСШ ім. Сагаєва, третє – ВО ДЮСШ «Колос» (м. Вінниця).

   «Головною метою таких змагань є популяризація дзюдо і безпосередньо відбір спортсменів до складу команди області на чемпіонат України. Але на чемпіонатах України нам дуже важко конкурувати з містами-миільйонниками, оскільки не вистачає якісної інфраструктури для занять дзюдо. Для того, щоб показувати високі результати на змаганнях Всеукраїнського рівня, потрібно проводити тренувальний збір перед такими чемпіонатами. У нас, на жаль, не вистачає матеріального забезпечення для подібних зборів. Попри це, ми намагаємося донести юним спортсменам, що дзюдо позитивно впливає на характер людини, змушує її краще ставитися до інших. Наші діти – це наше майбутнє, і як ми їх виховуватимемо, так вони і будуть себе поводити у суспільстві», – розповідає Президент Федерації дзюдо Вінницької області Евеліна Вовк.

Андрій МАКРУШИН

SHARE