Сорокалет Олександр Дмитрович

0
545

Досягнення

  • Заслужений майстер спорту СРСР з волейболу
  • Капітан збірної команди СРСР з волейболу 1982-1988 років
  • Срібний призер ХХ1У Олімпійських ігор 1988 року – Сеул
  • Чемпіон світу –1982 року. Чемпіон Європи –1983 року
  • Неодноразовий чемпіон Збройних сил СРСР

Після одержання атестату про середню освіту його запрошують до Вінниці, де він стає студентом політехнічного інституту і продовжує свою спортивну кар’єру під керівництвом відомого тренера, заслуженого тренера України, Михайла Лазебника. Саме тут він починає грати в дружньому армійському колективі разом з провідними гравцями команди майстрів шкіряного м’яча. Це майстри спорту Олександр Беспалий, Леонід Моргаєв, Павло Швець, Іван Никорюк, Олександр Селезньов, Олександр Бондаренко, Микола Маковій, Анатолій Вікулін, Василь Пастушенко та тренером, відомим майстром спорту, Миколою Томіним.
В складі команди Вінницького СКА на розиграшу Кубку Радянського Союзу стає володарем бронзової медалі, чемпіоном Збройних Сил СРСР.
ххх
Потрібно ж було десь виступати, адже попереду Олімпіада в Саулі. Невдовзі він входить до складу Збірної Радянського Союзу.
Тут по-справжньому розкрились таланти здібного спортсмена. Його обирають капітаном збірної СРСР.
Чемпіонат світу 1982 року.
Буенос-Айрес. Аргентина, Майдан “Луна-парку”.
“Саме тут збірна СРСР не знає поразок. Вона чудово діяла в нападі і на блоку. Вони грали протягом усього чемпіонату практично безпомилково…” – так коментував оглядач радіостанції “Континенталь”.
Фінальна зустріч – Збірні СРСР і Бразилії.
Бразильці вийшли на гру впевнені в своїх можливостях. Гра у них швидка, комбінаційна, потужна. То як же добре повинні були діяти наші волейболісти, щоб перевершити суперників! Ось що писали на шпальтах газет в ті часи: “…Радянська команда підготувалася до вирішального іспиту і успішно склала його.”
ххх
Дочекалися наші спортсмени 1988 року – ХХІV Олімпіади в Сеулі.
Сто шістдесят одна країна послала своїх спортсменів на цю Олімпіаду. Делегація Радянського Союзу складалась з 3504 спортсменів.
Серед чемпіонів Олімпіади – колишній гравець Вінницької “Ниви” – футболіст Вадим Тищенко.
Срібну нагороду Сеульської Олімпіади здобув капітан збірної Радянського Союзу, волейболіст Спортивного Клубу Армії м. Вінниці, делегований до Москви, Олександр Сороколет.
“… В фіналі зустрічались збірні команди СРСР і США. Наші мужньо боролися, та крім Антонова ніхто не бив із задньої лінії. Сороколет з Кузнецовим постійно були “завантажені” по краях сітки. Г.Паршин так і не знайшов “ключика” до секретів гри збірної США.
Та, мабуть, він не винний – у суперників “стеля” гри вища!” – такі відгуки були в той час на сторінках газет світу.
Радянські спортсмени програли американцям з рахунком 1:3 і отримали срібні нагороди. Волейболісти Аргентини переграли з рахунком 3:2 бразильців і здобули “бронзу” Сеульської Олімпіади.

SHARE