Сергій Чернявський

0
603
  • Заслужений майстер спорту України з велоспорту. 1976 р.н. Вінниця – Київ, ЗСУ,“Колос”;
  • срібний призер Олімпійських ігор 2000 року у Сіднеї, Дворазовий чемпіон світу 1998 та 2001 років;
  • рекордсмен світу, переможець етапу Кубка світу 2001 року та бронзовий призер 2003 . Чемпіонат світу 2004 року. Австралія – п’яте місце і олімпійська ліцензія на Ігри 2004 року в Афіни. Чемпіон України 1997-2004 років;
  • кандидат до Олімпійської збірної команди України велосипедистів – трековиків в Афіни – 2004 року. Тренер – ЗТУ Василь Пастернак;

Серед спортивної еліти України небагато молодих, які у 26 років досягли майже всіх спортивних вершин. Сергій Чернявський відноситься саме до такої когорти спортсменів. Заслужений майстер спорту України, срібний призер Олімпійських ігор 2000 року у Сіднеї, дворазовий чемпіон світу 1998 та 2001 років, рекордсмен світу, переможець етапу Кубка світу 2001 року, чемпіон України 1997-2001 років – це далеко не повний перелік його спортивних досягнень.
Сергій Чернявський вписав золотими літерами своє ім’я у список найсильніших спортсменів світу. За вагомий внесок у розвиток велосипедного спорту, високі спортивні досягнення Сергію присвоєно звання “Заслужений майстер спорту України”, а наставникові Василеві Пастернаку – “Заслужений тренер України”. Після світової першості Сергій приїхав до рідної Вінниці. Спершу він разом зі своїм другом Русланом Підгорним відвідали тренувальну базу, що розташована у підвальному приміщенні на вулиці Порика, 5. Чемпіони зустрічалися зі своїми друзями, спортсменами, громадськістю міста. “Наш орієнтир, – сказав Василь Пастернак, – Олімпійські ігри 2000 року в Сіднеї”.
Напевне, багато із наших читачів пам’ятають цей фантастичний заїзд. Наша четвірка у складі Олександра Симоненка, Олександра Феденка, Сергія Матвієнка та Сергія Чернявського настільки потужно проїхала, що встановила світовий рекорд з часом 4.00,720 і перемогла британців.
На превеликий жаль, розклад змагань складений так, що після півфінальних заїздів через годину проводився фінальний заїзд. Суперник у фіналі дістався дуже сильний – олімпійська збірна Німеччини. Вона с піднесенням відповіла на український світовий рекорд. Він немовби підбадьорив їх. І у заключному заїзді німці обновили рекорд світу, а разом с тим завоювали олімпійське золото. Збірна України виборола “срібло”. Велосипедисти Великобританії були третіми…”

SHARE