Голова Вінницької обласної федерації баскетболу Сергій Дусь підбив підсумки минулого року і поділився планами на поточний сезон.

Пане Сергію, торік вперше була створена баскетбольна збірна Вінниччини серед юнаків (2008-2009 р.н.), яка регулярно виступає у всеукраїнських змаганнях. Чи виправдало себе це?

– Безумовно. Збірна Вінниччини серед юнаків 2008-2009 р.н. продовжує грати у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Вона виступає там за підтримки спортуправління Вінницької облдержадміністрації.

     Третій тур ВЮБЛ проходитиме 11-13 лютого у Барі. Туди приїдуть команди Львова, Миколаєва і Харкова. Останній тур гратимемо на виїзді.

Які перспективи цієї команди?

– Головна задача – награти молодь на всеукраїнському рівні. Збірна, за яку виступають юні баскетболісти Калинівки, Липівця і Бару, виступає там вперше. Для неї це великий досвід. Команда сформована на складі Барської ДЮСШ. Передував її створенню відбірний збір із залученням кращих юних баскетболістів Вінниччини.

Що ще цікавого зроблено минулого року?

– Безумовно, пандемія коронавірусної хвороби негативно вплинула й на розвиток нашого виду спорту в регіоні. Планувалося дуже багато, але не все вдалося реалізувати. Ми провели два чемпіонати Вінниччини, потім вже не мали можливості щось організовувати через COVID.

Що планується на цей рік?

– Є вже календар змагань на 2021 рік. До нього ми внесли й змагання із баскетболу 3 x 3 серед юнаків, дівчат і дорослих. Це зроблено вперше!

     В перспективі плануємо створення дівочої збірної Вінниччини із баскетболу. Також продовжуємо підтримувати розвиток збірної Вінниччини серед юнаків 2008-2009 р.н.

Прокоментуйте, будь-ласка, виступи нашої команди першої ліги «Вінницькі зубри» в чемпіонаті України.

– Наразі «Зубри» посідають друге місце в своїй підгрупі (їх всього 4). У них є великі шанси посісти призове місце чи навіть стати чемпіонами за підсумками сезону 2020/2021 року.

Вас залучають до суддівства чемпіонату України, як єдиного на Вінниччині арбітра національної категорії. Ще багато баскетбольних арбітрів із Вінниччини мають таку практику?

– Декілька вінницьких арбітрів мають ліцензію категорій «В» і «С». Є також молоді судді, які прагнуть цього рівня, щоб для початку обслуговувати Дитячу баскетбольну лігу України.

     Окрім мене, категорію «В» отримав Віктор Соболевський. Ми маємо право судити жіночу суперлігу, вищу чоловічу і змагання нижчого рівня.

     А Сергій Козанчук, Микола Здирка (капітан і тренер «Зубрів» – авт.), Анастасія Діберт, Сергій Слободянюк мають ліцензію категорії «С», що дає право обслуговувати ДЮБЛ і першу лігу серед чоловіків.

Як баскетбольні відділення ДЮСШ на Вінниччині забезпечені інвентарем?

– Торік федерації баскетболу України і Вінниччини дарували м’ячі тим ДЮСШ, де активно розвивають баскетбол. Це Іллінці, Жмеринка, Козятин, Липовець тощо. А ось, приміром, у Барі із цим особливих проблем немає.

Михайло Шафір

SHARE