Чемпіонат України з легкої атлетики, що пройшов в Луцьку 16-19 червня, зібрав всіх найсильніших, адже мав статус відбору на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) і чемпіонат Європи в Амстердамі (Нідерланди). Паралельно відбувався чемпіонат країни серед молоді (до 23-х років). На ньому у штовханні ядра (вагою 7 кг 260 г) відзначився вінничанин Роман Кокошко.

Третьокурсник Вінницького державного педагогічного університету штовхнув снаряд на 16 метрів 63 см. І випередив низку призерів чемпіонатів Європи та світу, які виступали за збірну України серед молоді.

Переможна остання спроба

Боротьба у штовханні ядра була дуже гострою, адже головний суперник Романа постійно покращував результат. Але й вінничанин не відставав, і його остання спроба стала переможною!

– Тріумф Романа – це справжня сенсація. Адже, зважаючи на титули конкурентів і антропометричні дані суперників (вінничанин був найстрункішим), можна було подумати, що йому нічого не «світить», – каже наставниця Романа Кокошка, викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту Вінницького державного педагогічного університету і тренер обласної СДЮСШОР з легкої атлетики Тетяна Дідик.

Перемога вінничанина у штовханні ядра – перша на всеукраїнському рівні за часи Незалежності. А ось кілька десятиліть тому у місті над Бугом були штовхальники високого рівня.

– В часи СРСР у Вінниці була сильна школа з легкоатлетичних метань, яку очолювала Ольга Потапова. Її вихованці входили до збірної України і вигравали чемпіонати республіки, – сказала Тетяна Дідик.

До речі, сама Тетяна Дідик раніше входила до молодіжної збірної СРСР зі штовхання ядра, є майстром спорту з легкої атлетики.

Тренувався на … городі

Роман Кокошко до Вінниці приїхав з с. Юрківка (Тульчинський район). В дитинстві, як і всі сільські хлопці, ганяв м’яча. Також любив віджиматися і підтягуватися на саморобних турніках просто неба, адже в селі спортзалу не було. Серед його інших видів фізичної активності в юному віці – … робота на городі.

До вступу у ВНЗ Роман Кокошко не займався спортом. У ВДПУ спочатку він обрав пауерліфтинг, згодом перейшов на легку атлетику. У штовханні ядра був багаторазовим чемпіоном Вінницької області, двічі – четвертим на Кубку України. Але призових місць на всеукраїнському рівні раніше не посідав. Тепер у Романа Кокошка амбіції, зрозуміло, збільшилися.

– Участь в Олімпіаді – це те, чого прагне кожен спортсмен. А поки мені потрібно підвищувати свій рівень, щоб виконати майстерський норматив, який у штовхання ядра сягає 18 метрів, – розповів Роман Кокошко.

– На молодіжному рівні Роман Кокошко може виступати ще два роки. Тож сподіваємося, що його результати  й надалі зростатимуть, – додає Тетяна Дідик.

Штанга, спринт, стрибки …   

Роман Кокошко – кандидат у майстри спорту Україні. Причому, за словами його тренера, не за горами й виконання майстерського нормативу.

Рівних суперників на Вінниччині у Романа вже два роки немає. Щоб успішно штовхати ядро і підвищувати результати, Роман Кокошко паралельно збільшує фізичну силу в інших видах спорту. Зокрема, підіймає штангу, займається силовою підготовкою, бігає спринт, виконує стрибки тощо.

Перспективного спортсмена підтримує обласна СДЮШОР з легкої атлетики. Причому не лише командирує Романа з тренером на змагання, але й допомагає зі спеціальним екіпіруванням. Зокрема, нещодавно адміністрація СДЮШОР подарувала Роману Кокошко спеціальне взуття для штовхання, яке коштує немалі гроші. А після перемоги на чемпіонаті України дирекція школи привітала його з перемогою.

1 2 IMG_2737 IMG_2738 Луцк ЧУ 2016 Луцк ЧУ 2016 (1) центр

Під фото: Тетяна Дідик з Романом Кокошком 

 

 

 

 

SHARE