nocvn5861

Вінничанка Вікторія Добротворська здобула бронзову медаль на другому з трьох етапів Кубка світу з веслувального слалому серед жінок, який пройшов у Кракові (Польща) з 26 по 28 червня. Це перше в історії вагоме досягнення вінницьких слаломістів на світовому рівні. До речі, на першому етапі Кубку світу, який пройшов тижнем раніше у Празі, Вікторія Добротворська навіть не дотягнула до фіналу.

Без штрафних очок

Поки талановита спортсменка перебуває на шляху до рідної Вінниці, подробицями змагань поділився її батько Віктор Добротворський – президент обласної федерації веслування на байдарках і каное (До речі, 4 липня він відсвяткував свій день народження, з чим відділення НОКУ Вінницької області його щиро вітає!).

Вікторія в Кракові змагалася в каное-одиночці. У неї було близько 30 суперниць з різних континентів – всі найсильніші слаломістки, які ведуть підготовку до чемпіонату світу.

Вінничанку випередили тільки лідери світового слалому.Чемпіонка світу і призерка Олімпійських ігор Джессіка Фокс (Австралія) пройшла дистанцію за 103,19 секунди (шість секунд штрафу). Другою стала представниця Великої Британії Кімберлі Вудз – 106,38 (4 штрафних) секунди. Наша Вікторія подолала відстань за 111,34 секунди, причому без штрафних очок.

На Бразилію коштів не знайшлося

Вікторія ще рік має право виступати на молодіжному рівні.

– Цього року чемпіонат світу серед молоді проходив в Бразилії, але дочка не поїхала туди через брак фінансування. А ось в молодіжному чемпіонаті Європи вона обов’язково братиме участь. Також Вікторія змагатиметься на чемпіонаті світу зі слалому серед жінок, який пройде у вересні в Лондоні, на олімпійському каналі.

Віктор Добротворський пояснив, чому вони з дочкою займаються різними водними видами спорту.

– Коли Віці було лише дев’ять років, ми разом зі слаломістами поїхали відпочивати у Сокілець. Там як раз проходили змагання з веслувального слалому. Мій друг і її перший тренер Андрій Непитаєв запропонував дочці спробувати сили. Віка непогано виступила, і з тих пір захопилася слаломом.

 Немає де тренуватися

Після Ріо-2014 в Бразилії веслувальний слалом на каное планують зробити олімпійським видом спорту. Тому мета родини Добротворських – участь Вікторії у наступних Олімпійських іграх. Головною проблемою є незадовільна тренувальна база для веслувального слалому. Тренування слаломістів проходять у Сокільці. Але там, за словами Віктора Добротворського, бракує інфраструктури, течія не дуже сильна, до того ж річка влітку обміліла.

– На етапах Кубка світу і в Кракові, і в Празі слаломісти змагалися на сучасних каналах світового рівня. В більшості європейських країн є такі ж. Наприклад, в Голландії облаштували близько 100 слаломних каналів. А в Україні немає жодного задовільного місця для тренувань слаломістів, – наголошує Віктор Добротворський.

 Довідка

Вікторії Добротворській – 22 роки. Майстер спорту міжнародного класу. Її тренує директор МДЮСШ № 2 Максим Фільварків. Багаторазова чемпіонка України з веслувального слалому, срібна призерка чемпіонату Європи серед молоді (до 23 років).

Закінчила факультет фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету. Працює тренером в МДЮСШ № 2 і посідає посаду спортсмена-інструктора в обласній організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо».

nocvn5862 nocvn5860 nocvn5867 nocvn5866 nocvn5865 nocvn5864